Jsem zdrcený, Beckera během Wimbledonu ve vězení navštívím, slíbil McEnroe

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 6. 2022 8:11
Potkávali se na kurtu a po konci kariéry i za mikrofonem jako tenisoví experti v televizi. Nyní se bude muset Američan John McEnroe na londýnském Wimbledonu bez německého kolegy Borise Beckera obejít. Ten si totiž odpykává dvouapůlroční trest za mřížemi.
John McEnroe
John McEnroe | Foto: Milan Kammermayer

Když šestinásobný wimbledonský šampion Becker dostal na konci dubna trest za provinění v insolvenčním řízení, byl to pro McEnroea šok. 

"Samozřejmě prosakovaly nějaké informace, ale kdykoli jsem ho potkal, říkal mi: 'Neboj, to bude dobré, mám to pod kontrolou.' A to je přesně Boris. Na kurtu to byl vždycky sebejistý hráč. To ale nutně neznamená, že jste dobrý investor a že se dobře staráte o peníze," uvedl pro britský deník Guardian McEnroe.

Bývalý německý tenista a trenér tak na konci dubna nastoupil k výkonu trestu ve známé britské věznici Wandsworth, v níž ho podle prvních zpráv nečekaly příjemné podmínky. Podle britských médií si dokonce připlácel za jídlo, protože mu přidělené porce nevyhovovaly. 

"Jsem z toho zdrcený. Rád bych ho během své práce na Wimbledonu navštívil. Prý už ho někam přestěhovali. Nevím, jestli o návštěvy stojí, ale já bych měl zájem," nechal se slyšet Američan.

Ten bude na travnatém grandslamu působit jako expert stanice BBC. Ve volné chvíli by si tak mohl odskočit do nápravného zařízení Huntercombe v Oxfordshire, kde by podle Guardianu měl nyní Becker pobývat.

Jde o vězení zaměřené na cizince. To podle britských médií nasvědčuje tomu, že bude Becker po vypršení trestu deportován do Německa.

"Nevím, jestli vůbec má takové návštěvy povolené, ale chci ho vidět, vím, že by to pro něj hodně znamenalo," prohlásila bývalá světová jednička.

Beckera uznal soud vinným mimo jiné z neposkytnutí veškerého soupisu majetku a tajení dluhů. Čtyřiapadesátiletý Němec všechna obvinění popřel a uvedl, že s věřiteli plně spolupracoval, a dokonce jim údajně nabízel svůj snubní prsten. Také se podle svých slov řídil radami expertů.

"Ukazuje se, jak je důležité mít kolem sebe lidi, kterým můžete věřit, on je zjevně neměl. Nikdo z nás netušil, že do toho takhle spadne," dodal McEnroe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Protesty v Uzbekistánu si vyžádaly několik obětí na životech, uvedl prezident

Při protestech v Karakalpatské autonomní republice v Uzbekistánu přišlo o život několik civilistů i příslušníků pořádkových sil. V neděli to oznámil prezident Šavkat Mirzijojev. Protesty tisíců lidí odstartoval návrh ústavního dodatku, který by omezil autonomii této republiky na západě Uzbekistánu, informovala agentura Reuters.

Prezident v sobotu večer oznámil, že země s ohledem na demonstrace od návrhu upustí, ale vyhlásil v autonomní republice na měsíc nouzový stav. Na sociálních sítích kolují neověřená videa se zraněnými či patrně mrtvými demonstranty, a s příslušníky pořádkových sil, jak střílejí. Hojně se sdílí video s ulicí, která je pokrytá červenou kapalinou, kterou někteří komentující označují za krev, jiní za barvu.

"Existují nepotvrzené zprávy o nepřiměřeném použití síly ze strany bezpečnostních složek při protestech v Nukusu z 1. července," napsal na twitteru ředitel organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch pro Evropu a Střední Asii Hugh Williamson.

Zdroj: ČTK
Další zprávy