Jsem zdrcený, Beckera během Wimbledonu ve vězení navštívím, slíbil McEnroe

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 6. 2022 8:11
Potkávali se na kurtu a po konci kariéry i za mikrofonem jako tenisoví experti v televizi. Nyní se bude muset Američan John McEnroe na londýnském Wimbledonu bez německého kolegy Borise Beckera obejít. Ten si totiž odpykává dvouapůlroční trest za mřížemi.
John McEnroe
John McEnroe | Foto: Milan Kammermayer

Když šestinásobný wimbledonský šampion Becker dostal na konci dubna trest za provinění v insolvenčním řízení, byl to pro McEnroea šok. 

"Samozřejmě prosakovaly nějaké informace, ale kdykoli jsem ho potkal, říkal mi: 'Neboj, to bude dobré, mám to pod kontrolou.' A to je přesně Boris. Na kurtu to byl vždycky sebejistý hráč. To ale nutně neznamená, že jste dobrý investor a že se dobře staráte o peníze," uvedl pro britský deník Guardian McEnroe.

Bývalý německý tenista a trenér tak na konci dubna nastoupil k výkonu trestu ve známé britské věznici Wandsworth, v níž ho podle prvních zpráv nečekaly příjemné podmínky. Podle britských médií si dokonce připlácel za jídlo, protože mu přidělené porce nevyhovovaly. 

"Jsem z toho zdrcený. Rád bych ho během své práce na Wimbledonu navštívil. Prý už ho někam přestěhovali. Nevím, jestli o návštěvy stojí, ale já bych měl zájem," nechal se slyšet Američan.

Ten bude na travnatém grandslamu působit jako expert stanice BBC. Ve volné chvíli by si tak mohl odskočit do nápravného zařízení Huntercombe v Oxfordshire, kde by podle Guardianu měl nyní Becker pobývat.

Jde o vězení zaměřené na cizince. To podle britských médií nasvědčuje tomu, že bude Becker po vypršení trestu deportován do Německa.

"Nevím, jestli vůbec má takové návštěvy povolené, ale chci ho vidět, vím, že by to pro něj hodně znamenalo," prohlásila bývalá světová jednička.

Beckera uznal soud vinným mimo jiné z neposkytnutí veškerého soupisu majetku a tajení dluhů. Čtyřiapadesátiletý Němec všechna obvinění popřel a uvedl, že s věřiteli plně spolupracoval, a dokonce jim údajně nabízel svůj snubní prsten. Také se podle svých slov řídil radami expertů.

"Ukazuje se, jak je důležité mít kolem sebe lidi, kterým můžete věřit, on je zjevně neměl. Nikdo z nás netušil, že do toho takhle spadne," dodal McEnroe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy