Jsem připravená, hlásí Plíšková. Kvitová si opět grandslamové finále neumí představit

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 5. 2019 7:04
Paříž (od našeho zvláštního zpravodaje) - Čtyři měsíce čekání na další turnaj velké čtyřky je u konce. Na pařížské antuce se v neděli rozehraje nový seriál příběhů. A témata některých jeho dílů jsou jasná. Totálně otevřený ženský pavouk, kde významnou roli hrají Češky nebo velký návrat na oranžovou drť Rogera Federera.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Simona Halepová, Kiki Bertensová nebo silné Češky Karolína Plíšková či Petra Kvitová? Nad francouzským rébusem o budoucí antukové královně si lámou hlavu mnozí odborníci, ale jejich názory se liší.

Plíšková se dřív otázkám na antukové ambice spíš smála, neměla ji nikdy zrovna v lásce. Ale loni vyhrála ve Stuttgartu, letos další velký podnik v Římě a z rodačky z Loun se rázem stala jedna z hlavních favoritek na pařížský titul. A s přechodem do nových podmínek je zatím spokojená. 

"Přijela jsem ve středu, takže jsem si tu už dvakrát nebo třikrát zatrénovala. Cítím se tu dobře, samozřejmě jsou tu jiné podmínky než třeba v Římě nebo Madridu, ale jsem připravená," slibovala v pátek Plíšková.

Kdo ví, možná se na antuce zlepšuje i proto, že jí často dělá parťačku na kurtu loňská šampionka French Open Rumunka Simona Halepová. Ta Češku dokonce označila za svou kamarádku. Trénují spolu prý téměř každý turnaj.

"S ní je ten sparing vždycky hlavně relax. Často jsou soupeřky do tréninků zažrané, přitom vy se nechcete zbytečně stresovat už v přípravě. Myslím, že se Simonou si to užíváme a zároveň mají tréninky skvělou úroveň," uvedla Plíšková.

Rumunská jednička zahrnuje do okruhu svých nejbližších hráček také Kvitovou, všechny prý jsou podle Halepové v minimálně desetičlenné skupině, která může trofej Suzanne Lenglenové vyhrát.

"Nevím, jestli dokážu počítat takhle přesně jako Simona, je to otevřené, ale podle mě ne tolik jako například v loňském roce," připomíná Kvitová.

Ta může na aktuální světovou trojku narazit už ve čtvrtfinále. "Já se vůbec nestarám o to, kdo je v mé čtvrtině. Vím, že v prvním kole mám její krajanku Soranu Cirsteaovou. Nedívám se takhle daleko, " vysvětlila Češka.

Sama se ale velkou favoritkou necítí. "Vůbec neřeším, jak Paříž dopadne. Dlouho jsem dobré výsledky na grandslamu neměla. Popravdě, teď si sama finále grandslamu neumím představit," uvedla. 

Než se ale obě vrhnou do práce, vyběhne na kurt jako první z osmi Češek v turnaji Markéta Vondroušová proti Číňance Ja-fan Wang. Teprve poté půjde do hry Karolína Plíšková s Američankou Madison Brengleovou a také Jiří Veselý s Argentincem Leonardem Mayerem.

V mužském pavouku se řeší zásadní věci kolem přetahované velké trojky. Vklíní se někdo mezi dva velké suverény na oranžové drti Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala. Nebo se přidá i jako třetí hrající legenda Švýcar Roger Federer, který se vrátil na francouzský grandslam po téměř čtyřech letech?

"Od té doby se toho hodně změnilo, už je v areálu, na centrálním dvorci je spousta novinek, teď i sedím v jiné tiskové místnosti. A jiné to bude možná i v tom, jak jsem tady natěšený. Když vám v životě něco takovou dobu chybí, nemůžete se pak dočkat," smál se Švýcar.

Los i pořadatelé mu přáli. Zařadili ho hned do nedělního programu, ve kterém se střetne s Italem Lorenzem Sonegou. Úvod druhého grandslamu tak od prvních hodin rozhodně má co nabídnout.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ruská diplomacie odsoudila poničení památníku rudoarmějců v Ostravě

Zatím neznámý pachatel či pachatelé poškodili památník padlých rudoarmějců v Ostravě-Zábřehu. Polili jej hořlavinou a zapálili. Incident vyšetřuje ostravská policie, řekla její mluvčí Eva Michalíková. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová událost odsoudila. Rusko podle ní očekává, že české úřady přijmou opatření, aby podobným incidentům zabránily, uvedla agentura TASS.

Michalíková řekla, že policie se poničením památníku v Ostravě-Zábřehu zabývá od konce minulého týdne. Kamenný památník, který se nachází nedaleko Rudné ulice, poškodil kouř.

"Důrazně odsuzujeme nehorázné vandalské činy spáchané 5. ledna na předměstí českého města Ostravy v případě památníku rudoarmějců, kteří osvobodili tento region v dubnu 1945," řekla před novináři Zacharovová. Ruská federace podle ní očekává, že české úřady zajistí, aby se viníci z poškození památníku zodpovídali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy