Jméno Korda opět mezi elitou. Syn české legendy má fazónu a bleskově stoupá žebříčkem

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
1. 2. 2021 8:25
Na splnění předsevzetí, že se dostane mezi prvních sto tenistů světového žebříčku, si dal čas do konce roku. Americkému mladíkovi Sebastianu Kordovi se to ale povedlo za pouhý měsíc. Syn českého grandslamového šampiona Petra Kordy si to pojistil nedělním triumfem na turnaji ve Francii.
Sebastian Korda
Sebastian Korda | Foto: Reuters

O málokom se dá říct, že ho začátek tenisové sezony zastihl v lepší formě. Dvacetiletý americký talent vyhrál 14 z 15 zápasů tohoto roku, zahrál si první finále na okruhu ATP a v neděli triumfoval na challengeru ve francouzském Quimperu. 

"Cíl pro další sezonu je jasný, do konce roku chci být v první stovce a neustále se herně posouvat. Pořád jsem mladý, takže nadcházející sezona bude o tom, že se musím pořád hodně učit," uvedl Sebastian Korda poté, co se mu výsledkově povedl podzim loňského roku a odbyl si dokonce první zápasové vítězství na grandslamu.

První bod plánu si tak může odškrtnout po měsíci práce. Bez čtyř centimetrů dvoumetrový blonďák přitom dost zariskoval. Tentokrát se vykašlal na kvalifikaci grandslamu a místo do Melbourne se vydal na Challenge Tour do Evropy.

A udělal zjevně dobře. Po finálové účasti na jeho domácím podniku v Delray Beach navázal v Evropě na parádní formu a z halového klání v Quimperu si odveze minimálně jeden titul. Na stejném místě ve Francii se totiž účastní i dalšího challengeru.

"Nechtěl jsem nic uspěchat, chtěl jsem na začátku sezony odehrát co nejvíc zápasů. V minulosti jsem začínal rok dost rozvážně, chtěl jsem to změnit. A  tak jsem raději odjel do Francie, kde to zbožňuju, navíc halové turnaje mi sedí," vysvětlil svůj tah.  

Díky finálovému skalpu Slováka Filipa Horanského, kterého smetl dvakrát 6:1 za pouhých 50 minut, vlétl do první stovky a v pondělí by se měl objevit dokonce na 88. místě.

"Je to zvláštní pocit, být hráč první stovky. Další meta? Pěkně postupně, nejdřív top 75, pak top 50, top 25 a tak dále," culil se.

Pomalu tak začíná dohánět tatínka Petra, který to v tenise dotáhl těsně pod vrchol, stal se světovou dvojkou, ale na kontě má trofej grandslamového šampiona z Australian Open.

Však se také o synkovu kariéru vzorně stará a dohlíží na ni. V zimě mu domluvil dvoutýdenní kemp u americké superstar Andre Agassiho. O kondici vycházející hvězdy se zase stará Marek Všetíček, jehož služby Korda starší kdysi sám využíval a dobře se znají i ze spolupráce s Radkem Štěpánkem.

"Táta je pro mě obrovskou pomocí. Pořád jsme spolu na kurtu. Myslím si, že bez něj bych nebyl nic, nebyl bych ani náznakem tam, kde jsem teď. Tohle byl můj sen, že se dostanu na velké turnaje obklopený rodinou, která mi bude fandit," rozplýval se Korda.

Sportovně se ovšem v novém roce daří i jeho sestrám. Minulý víkend vyhrála Jessica golfový turnaj v Lake Buena Vista na Floridě a připsala si šestý triumf na elitním okruhu LPGA, Nelly skončila třetí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy