Ještě jsi tenistka? ptají se Italové. Jejich nejlepší hráčka provokuje modelingem

mih mih
6. 1. 2021 12:46
Žebříčkově nemá momentálně italský tenis lepší hráčku. Přesto byste momentálně ze sociálních sítí Camily Giorgiové nepoznali, že se na kurtech ohání raketou. Přes svátky totiž vyslala do světa fotografie, na kterých spíš vypadá jako profesionální modelka.

S odchodem Roberty Vinciové a se slábnoucí formou dopingové hříšnice Sary Erraniové nemá italský tenis v absolutní špičce žádnou výraznější tvář. Reprezentační jedničkou je tedy devětadvacetiletá Giorgiová, momentálně 76. tenistka světa.

Ta vedle toho, že je pověstná svižnou hrou, která jí před dvěma lety vynesla například čtvrtfinále Wimbledonu, vyhrává i žebříčky nejkrásnějších sportovkyň.

Nejspíš také proto se nebála na Instagramu zveřejnit sérii glamour fotografií, kde její tělo halí jen prádlo. "Znamená to, že s tvojí tenisovou kariérou je konec?" Tak zní nejčastější otázka v komentářích pod příspěvkem. 

Rýpavých komentářů fanoušku si všimla i italská média. "Giorgiová fotkami ve spodním prádle rozpoutala šílenství," píše italský web oasport.it. 

Italský tenisový reportér Stefano Cagelli se ale krajanky zastal. "Nechte si ten přehnaný moralismus, každý si může se svým životem dělat, co chce," napsal na portálu TennisFever.

Jisté je, že Giorgiová zatím vstup do nové tenisové sezony odkládá. Měla by se představit až v únoru na australské šňůře. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 3 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy