Nadal vyprovodil Thiema z Monte Carla s "kanárem"

Aktualizováno 20. 4. 2018 21:24
Nadal ve čtvrtfinále zametl s Domicem Thiemem, o finále se utká s Grigorem Dimitrovem
Rafael Nadal
Rafael Nadal | Foto: Reuters

Monte Carlo - Španělský tenista Rafael Nadal si nečekaně snadno poradil se čtvrtfinálovou překážkou na cestě za jedenáctým titulem na turnaji v Monte Carlu. Světová jednička dnes porazila sedmého hráče pořadí ATP Rakušana Dominica Thiema hladce 6:0, 6:2. Nadalovým soupeřem v semifinále bude světová pětka Bulhar Grigor Dimitrov.

Jednatřicetiletý Nadal prodloužil svou antukovou nadvládu. Na oblíbeném oranžovém povrchu vyhrál už 32 setů v řadě. Dosud posledním hráčem, který mu vzal na antuce sadu, byl právě Thiem, jenž Nadala vyřadil loni ve čtvrtfinále turnaje v Římě. To byla jediná porážka desetinásobného šampiona Roland Garros na antuce v minulé sezoně.

Tentokrát byl Thiem proti Nadalovi bez šance, první game získal až za stavu 0:3 ve druhém setu. Pak si ještě jednou udržel podání, ale v osmé hře o servis popáté v zápase přišel a za pouhých 68 minut odešel poražen. Nadal si vylepšil bilanci se čtyřiadvacetiletým rakouským talentem na 6:2.

Ještě lépe je na tom v zápasech se svými příštím soupeřem Dimitrovem. Bulhara porazil desetkrát a prohrál s ním jen jednou. Dimitrov ve čtvrtfinále vyřadil ve dvou setech nasazenou šestku a svého deblového partnera Davida Goffina z Belgie.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří turnajová trojka Alexander Zverev s Japoncem Keiem Nišikorim. Němec Zverev oslavil dnešní 21. narozeniny vybojovaným vítězstvím 6:4, 2:6, 7:5 nad Francouzem Richardem Gasquetem. Nišikori, přemožitel Tomáše Berdycha z prvního kola, zdolal ve čtvrtfinále také ve třech setech 6:4, 6:7, 6:3 druhého nasazeného Marina Čiliče z Chorvatska.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,238.735 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Nadal (1-Šp.) - Thiem (5-Rak.) 6:0, 6:2, Dimitrov (4-Bulh.) - Goffin (6-Belg.) 6:4, 7:6 (7:5).