Jen ať je Serena v klidu. US Open nenasadí Ramose na její zápasy. Japonka má respekt

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 8. 2019 7:01
Už za pár týdnů uplyne přesně rok od jednoho z nejkontroverznějších finále grandslamu v tenisové historii. Zatímco loni se Serena Williamsová na US Open divoce pohádala s rozhodčím Carlosem Ramosem, letos se tomu určitě vyhne. Pořadatelé na její ani na zápasy její sestry Venus portugalského sudího nenasadí. Po špičkách kolem americké legendy raději našlapuje i tehdejší japonská vítězka turnaje velké čtyřky Japonka Naomi Ósakaová.
Serena Williamsová se hádá s rozhodčím Carlosem Ramosem v ženském finále US Open.
Serena Williamsová se hádá s rozhodčím Carlosem Ramosem v ženském finále US Open. | Foto: Reuters

"Jste lhář a zloděj," těmito slovy počastovala Williamsová Ramose během posledního grandslamového finále v New Yorku, když ji sudí nejprve varoval za nedovolený koučink z hlediště a následně jí i vzal fiftýn za rozmlácení rakety.  

Američanka pak musela zaplatit pokutu 17 tisíc dolarů a naordinovala si terapii u psychologa. Potřebovala ze sebe frustraci a smutek nějak dostat. 

Pořadatelé se pro letošek rozhodli podobnému incidentu předejít a Ramosovi zakázali utkání sester Williamsových řídit. Portugalec měl totiž před třemi lety konflikt i s Venus, když ji na Roland Garros rovněž varoval za nepovolené rady trenéra při zápase. 

"Nepotřebujeme něco podobného znovu riskovat. Během tří týdnů se bude v New Yorku hrát přes 900 zápasů, pro Carlose bude dost jiných utkání," cituje The New York Times slova šéfky Americké tenisové asociace Stacey Allasterové.

Sama nechce celý incident znovu rozmazávat. "Je to řešení jen pro rok 2019, abychom byli stoprocentně soustředěni na turnaj a nikoho zbytečně nevystavovali pozornosti," dodala Allasterová. 

Serena Williamsová už se přitom i díky terapiím s průběhem a výsledkem prohraného loňského finále srovnala. I když na humbuk, který se kolem ní poté spustil, má stále stejný názor.

"Čím to je, že když se ženy rozčílí, dostanou nálepku ‚emocionální, šílená, iracionální‘, ale když se to stane muži, každý je vidí jako vášnivé a silné," uvedla.

Nejvíc jí prý ale pomohlo to, že se tehdejší soupeřce a vítězce boje o titul Japonce Naomi Ósakaové za své chování omluvila a ta její omluvu přijala. 

Současná světová jednička chová k hrající americké legendě velkou úctu a považuje ji za jeden z velkých vzorů. I proto si dává před novináři velký pozor, co na konto třaskavého finále řekne.

"Já jen doufám, že se na mě Serena nezlobí. Je to jako s výchovou dětí. Něco v kuchyni vaříte, najednou přijde dítě a uvaří lépe než vy. Na jednu stranu jste na potomka hrdí, na druhou vás to nutí na sobě ještě víc pracovat," myslí si Japonka.

Jedno je jisté. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka ani v necelých 38 letech nehodlá svou kariéru ukončit. Kromě toho, že nebude chybět při pondělním startu US Open, tento týden také potvrdila, že načne i sezonu 2020, a to hned po Novém roce v Aucklandu.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy