Nadal si na dvanáctou výhru v Monte Carlu počká, vypadl už ve čtvrtfinále

16. 4. 2021 20:57
Španělský tenista Rafael Nadal dvanáctý titul v Monte Carlu nezíská. Třetí hráč světa ve čtvrtfinále prohrál 2:6, 6:4 a 2:6 s Rusem Andrejem Rubjlovem. S turnajem se také rozloučil obhájce Fabio Fognini z Itálie, který podlehl 4:6 a 3:6 Casperu Ruudovi z Norska.
Rafael Nadal  na turnaji Monte Carlo Masters 2021
Rafael Nadal na turnaji Monte Carlo Masters 2021 | Foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý Nadal sice vyhrál oba dosavadní zápasy s Rubljovem, ale tentokrát od začátku tahal za kratší konec. Třiadvacetiletý Rus se ujal vedení 2:0 a první set získal za 38 minut. Také ve druhé sadě bývalý první hráč světa ztratil úvodní dva gamy, ale skóre po více než hodinovém boji dokázal otočit a vyrovnal.

V rozhodující sadě už měl ale opět navrch osmý hráč světa Rubljov. Dvacetinásobnému grandslamovému vítězi, který v utkání zaznamenal sedm dvojchyb, sebral třikrát za sebou podání a Nadal v závěru už jen dokázal snížit na 2:5.

Rubljov si v semifinále zahraje s Ruudem, který vyřadil posledního vítěze turnaje Fogniniho. Třiatřicetiletý Ital předloni v Monte Carlu na cestě za titulem porazil i Nadala, ale tentokrát skončil už ve čtvrtfinále. Loni se v monackém knížectví kvůli pandemii nehrálo.

Ruud o zisku první sady rozhodl brejkem za stavu 5:4. Ve druhém setu osmnáctý hráč světa Fognini vymazal ztrátu 0:3, ale dvaadvacetiletý Nor se nenechal rozhodit a postoupil do druhého semifinále na turnaji série Masters v kariéře.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Stefanos Tsitsipas z Řecka a Brit Daniel Evans, který ve třetím kole vyřadil světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče a ve čtvrtfinále si poradil s patnáctým hráčem žebříčku Davidem Goffinem z Belgie.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, 2,460.585 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Rubljov (6-Rus.) - Nadal (3-Šp.) 6:2, 4:6, 6:2, Tsitsipas (4-Řec.) - Davidovich (Šp.) 7:5 skreč, Evans (Brit.) - Goffin (11-Belg.) 5:7, 6:3, 6:4. Ruud (Nor.) - Fognini (15-It.) 6:4, 6:3.