Jebavý není opilec, brání daviscupový tým tenistu. Podle mluvčího pil kolu se solí

Sport Sport
18. 9. 2017 12:01
Pil tenista Roman Jebavý na lavičce při daviscupovém utkání alkohol? Tým se proti takové verzi ostře ohrazuje.
Roman Jebavý s Adamem Pavláskem během sobotní čtyřhry.
Roman Jebavý s Adamem Pavláskem během sobotní čtyřhry. | Foto: ČTK

Praha - Nováček Roman Jebavý v žádném případě nepil během nedělního utkání baráže Davis Cupu v Nizozemsku alkohol. Tvrdí to zástupci českého týmu a ostře se ohrazují proti článkům některých tuzemských médií. 

"Je to sprosté," řekl serveru www.tenisovysvet.cz mluvčí Karel Tejkal.

Sedmadvacetiletého deblistu Jebavého zachytily během nědělního pátého duelu mezi domácím Thiemem de Bakkerem a Lukášem Rosolem kamery při tom, jak pije ze dvou různých lahví od coca-coly. Jebavý přitom se smíchem dával napít i kolegovi Adamu Pavláskovi, ten ale "záhadný drink" odmítl.

Nyní již stažené video na serveru youtube.com pak dávalo do souvislosti Jebavého popíjení s jeho proviněním proti pravidlům. Tenista totiž z lavičky nahlas poradil Rosolovi, aby pustil míček do autu.

"V daném videu nesouhlasí časová souslednost. Ano, Roman Jebavý se spontánně ozval, když letěl míč na zadní lajnu, a byl za to rozhodčím napomínán. Stalo se tak ale za stavu 2:2 v prvním setu. Navíc rozhodčí přišel přátelsky a bral to s úsměvem," prohlásil mluvčí. 

Daviscupový tým teď žádá omluvu od redakcí Tennis Areny a Lidových novin. "Mě jako tiskového mluvčího se na to nikdo nezeptal a tyto redakce si dovolí z Prahy od stolu na základě videa napsat, že Roman Jebavý popíjel alkohol. Bez jakékoli souvislosti z něj udělali opilce," dodal Tejkal.

K verzi s míchaným alkoholem tedy nyní přibyla verze alternativní. Jebavý společně s jedním členem realizačního týmu prý ochutnával kolu se solí.

"Ti, kteří závodně sportují, dobře vědí, že se často míchá sladké se slaným. Kluci to ochutnávali a soutěžili mezi sebou. Navíc Roman Jebavý seděl na lavičce šest nebo sedm hodin. Kdyby byl opilý, choval by se jinak," uzavřel mluvčí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy