Chyběl kousek, ale Péťa dokázala, že se nikdy nevzdává, prohlásil hrdý otec Kvitové

26. 1. 2019 14:40
Hlas otce tenistky Petry Kvitové zněl smutně, ale vnitřně se Jiří Kvita může dmout pýchou. Nechybělo mnoho a jeho dcera přidala do sbírky třetí grandslamový titul, ve finále Australian Open ale po boji prohrála.
Sestřih finále Australian Open. Petra Kvitová nestačila na Japonku Naomi Ósakaovou. | Video: Reuters

"Bylo to od Péti pěkné utkání. Jsme spokojeni a bereme to jako mimořádný úspěch," řekl Kvita v telefonickém rozhovoru ČTK poté, co Kvitová v melbournské Areně Roda Lavera podlehla Japonce Naomi Ósakaové po setech 6:7, 7:5 a 4:6.

Zápas rodiče Kvitové sledovali doma ve Fulneku a viděli vyrovnanou bitvu, v které obě tenistky nastřílely 33 vítězných míčů. "K výhře chyběl kousek," konstatoval Kvita po duelu, v kterém jeho dcera získala jen o čtyři body méně než soupeřka.

V prvním setu mohla Kvitová uspět, ale nevyužila žádný z pěti brejkbolů. Především v sedmé hře vedla při podání Japonky 40:0. "První set rozhodl. Kdyby šla do vedení, kdo ví, jak by to s Ósakaovou bylo. Určitě by znervózněla," mínil Kvita.

Ve druhé sadě ukázala Kvitová, proč se jí přezdívá Lvice. Prohrávala 3:5 a čelila třem mečbolům v řadě. Všechny odvrátila a ziskem pěti her si vynutila pokračování zápasu. "To je pro Péťu typický. Ona se nikdy nevzdává," chválil otec.

V úvodu třetí sady se zdálo, že Kvitová dokoná obrat. Vedla 2:0 a při svém podání 40:30, o servis ale přišla. "Škoda, chyběl kousek," litoval Kvita. Vzhledem k tomu, jak se jeho dcera vrátila po vážném zranění ruky do špičky, zopakoval: "Je to úspěch."