Zbabělý útěk, jako rozchod po mailu. Navrátilová se překvapivě pustila do Djokoviče

av av
9. 9. 2020 14:26
Martina Navrátilová zkritizovala přístup Novaka Djokoviče po jeho diskvalifikaci z grandslamového US Open. Legendární tenistka vyčetla světové jedničce nedostatek odvahy postavit se k problému čelem.
Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku.
Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku. | Foto: Reuters

Žádné mediální povinnosti, ale okamžitý úprk z New Yorku volil Novak Djokovič po nedělním šokujícím vyřazení z US Open. Zdaleka největší favorit turnaje po enormním zklamání nenašel odvahu nebo chuť promluvit s novináři, což se vůbec nelíbilo Navrátilové.

Srbův podle ní zbabělý útěk ji zamrzel mnohem víc než samotný nešťastný incident, kdy Djokovič trefil v přerušené hře čárovou rozhodčí do krku.

Za svou chybu se sedmnáctinásobný grandslamový šampion omluvil prostřednictvím oficiálního prohlášení na sociálních sítích. Nebylo ale jasné, zda jde o jeho vlastní slova, nebo o práci PR týmu.

"Na mě to působilo, jako když se rozcházíte s dívkou po mailu. Mělo by se to udělat osobně," uvedla Navrátilová v rozhovoru pro Tennis Channel.

"Okej, udělal chybu ve zlomku sekundy. Ale potom měl čas o všem přemýšlet a on přesto utekl. Neměl odvahu jít před novináře a mluvit o tom, co se stalo. Je to jako omluva bez omluvy. Jistě, samozřejmě je mu to líto. Ale měl zůstat a promluvit s médii," prohlásila třiašedesátiletá ikona světového tenisu.

Za vynechání tiskové konference dostal Djokovič pokutu ve výši 7,5 tisíc dolarů, vinou incidentu ztratil veškeré prize money i body do žebříčku, které letos v New Yorku nahrál. Organizátoři mu rovněž vyměřili pokutu 10 tisíc dolarů za neprofesionální chování.

Finančně tak letošní US Open skončilo pro Djokoviče ztrátou v přepočtu bezmála šest milionů korun. 

Navrátilová zkritizovala Djokoviče poměrně překvapivě, protože není tajemstvím, že mezi sebou mají dlouhodobě nadstandardní přátelský vztah.

Srb dokonce před časem odhalil, jak mu česká rodačka a vítězka osmnácti grandslamových titulů ve dvouhře a dalších jednačtyřiceti ve čtyřhře pomohla v nejtěžších chvílích kariéry, především v klíčovém roce 2017, kdy Djokovič výrazně stagnoval a myslel i na konec sportovního života.

"Velmi mi pomohla. Byla ke mně hodně milá, strávili jsme spolu nějaký čas. Martina se snažila, abych našel novou motivaci a našel způsoby, jak sám sebe inspirovat do další práce. A povedlo se," uvedl tenista.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy