Zbabělý útěk, jako rozchod po mailu. Navrátilová se překvapivě pustila do Djokoviče

av av
9. 9. 2020 14:26
Martina Navrátilová zkritizovala přístup Novaka Djokoviče po jeho diskvalifikaci z grandslamového US Open. Legendární tenistka vyčetla světové jedničce nedostatek odvahy postavit se k problému čelem.
Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku.
Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku. | Foto: Reuters

Žádné mediální povinnosti, ale okamžitý úprk z New Yorku volil Novak Djokovič po nedělním šokujícím vyřazení z US Open. Zdaleka největší favorit turnaje po enormním zklamání nenašel odvahu nebo chuť promluvit s novináři, což se vůbec nelíbilo Navrátilové.

Srbův podle ní zbabělý útěk ji zamrzel mnohem víc než samotný nešťastný incident, kdy Djokovič trefil v přerušené hře čárovou rozhodčí do krku.

Za svou chybu se sedmnáctinásobný grandslamový šampion omluvil prostřednictvím oficiálního prohlášení na sociálních sítích. Nebylo ale jasné, zda jde o jeho vlastní slova, nebo o práci PR týmu.

"Na mě to působilo, jako když se rozcházíte s dívkou po mailu. Mělo by se to udělat osobně," uvedla Navrátilová v rozhovoru pro Tennis Channel.

"Okej, udělal chybu ve zlomku sekundy. Ale potom měl čas o všem přemýšlet a on přesto utekl. Neměl odvahu jít před novináře a mluvit o tom, co se stalo. Je to jako omluva bez omluvy. Jistě, samozřejmě je mu to líto. Ale měl zůstat a promluvit s médii," prohlásila třiašedesátiletá ikona světového tenisu.

Za vynechání tiskové konference dostal Djokovič pokutu ve výši 7,5 tisíc dolarů, vinou incidentu ztratil veškeré prize money i body do žebříčku, které letos v New Yorku nahrál. Organizátoři mu rovněž vyměřili pokutu 10 tisíc dolarů za neprofesionální chování.

Finančně tak letošní US Open skončilo pro Djokoviče ztrátou v přepočtu bezmála šest milionů korun. 

Navrátilová zkritizovala Djokoviče poměrně překvapivě, protože není tajemstvím, že mezi sebou mají dlouhodobě nadstandardní přátelský vztah.

Srb dokonce před časem odhalil, jak mu česká rodačka a vítězka osmnácti grandslamových titulů ve dvouhře a dalších jednačtyřiceti ve čtyřhře pomohla v nejtěžších chvílích kariéry, především v klíčovém roce 2017, kdy Djokovič výrazně stagnoval a myslel i na konec sportovního života.

"Velmi mi pomohla. Byla ke mně hodně milá, strávili jsme spolu nějaký čas. Martina se snažila, abych našel novou motivaci a našel způsoby, jak sám sebe inspirovat do další práce. A povedlo se," uvedl tenista.

 

Právě se děje

Další zprávy