Jak usměvavá Češka uchvátila Austrálii. Další snový obrat, muška přistála na kameře

Podívejte se na fotografie z pondělního programu na grandslamovém Australian Open.
V předchozích dvou ročnících Australian Open vyhrála Karolína Muchová dohromady jen jediný zápas. Letos ale přišel fantastický průlom. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Olomouce svou hrou překvapuje odborníky a po zásluze si zahraje nejprestižnější možné čtvrtfinále.
Úsměv po proměněném mečbolu. Muchová ani ve čtvrtém duelu turnaje neprohrála set a z cesty setřásla po Karolíně Plíškové další favoritku, světovou šestnáctku Belgičanku Elise Mertensovou, jejíž specifický způsob hry jí podle předpokladů neměl vůbec sedět.
7:6, 7:5. Muchová Mertensovou přetlačila v koncovkách obou setů, předvedla kompexní výkon skvěle kombinující ofenzivní i defenzivní prvky. A především náročný duel, který byl tuhým bojem o každý míč, působivě ustála v hlavě.
Mertensová přitom začala neúprosně a Muchovou k ničemu nepouštěla. Během chvíle to bylo 4:0 a na českou tenistku v tu chvíli sázeli jen nejzarytější optimisté. V aréně Margaret Courtové to vypadalo na jasnou záležitost. Zdálo se, že Muchová nemá zbraně, aby jen minimálně chybující Belgičanku přetlačila.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
15. 2. 2021 12:21
Ani ve čtvrtém duelu neztratila set, poprala se s extrémně zrádnou soupeřkou a navíc okouzlila svou bezprostředností. Karolína Muchová září. Podívejte se na fotografie z pondělního programu na grandslamovém Australian Open.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy