Já jsem sobec? Někteří si budou vždycky stěžovat, reagoval Federer na kritiku

av av
19. 1. 2020 13:42
Složité podmínky způsobené hustým dýmem z požárů vyvolaly v Melbourne napjatou atmosféru. Kanaďan Brayden Schnur kvůli tomu během kvalifikačního týdnu zkritizoval tenisové legendy Rogera Federera s Rafaelem Nadalem. Švýcar nyní na výtky reagoval.
Roger Federer během nedělního tréninku na Australian Open.
Roger Federer během nedělního tréninku na Australian Open. | Foto: Reuters

Schnur vyčítal Federerovi s Nadalem nízkou angažovanost. "Musí to přijít od těch nejlepších, jinak nás neuslyší. Roger a Rafa jsou trochu sobečtí, myslí víc na sebe a na své kariéry než na náš sport jako takový," vzbudil rozruch 103. hráč světa.

Venkovní podmínky během týdne byly na hraně a další kvalifikant Liam Broady z Velké Británie upozorňoval na to, že obyvatelé Melbourne dostali varování, aby nechodili ven a raději nepouštěli ani své zvířecí mazlíčky. Tenisté ale v ten samý den bojovali o vysněnou účast v hlavní soutěži.

"Kde je nějaká ochrana hráčů a hráček? Musíme zaujmout jasné stanovisko. Všichni tenisté potřebují ochranu, ne jen pár vyvolených," rozčiloval se Broady.

Roger Federer přišel těsně před začátkem Australian Open s reakcí.

"Nemyslím si, že bych mohl udělat víc, než jsem udělal," prohlásil držitel dvaceti grandslamových titulů.

"Jsem v hráčské radě, na tour jsem hodně dlouho. Prošel jsem vším, juniory, nízkým rankingem. Všichni se potkáváme v šatnách a máme starost jeden o druhého," vysvětloval ze široka Federer, jedna z hlavních postav středeční exhibice, která na boj s následky australské ohnivé katastrofy vydělala téměř pět milionů australských dolarů.

"Rozumím té frustraci, protože tahle tour, tenhle kalendář, celá organizace prostě nejsou perfektní. Ale někteří si prostě budou stěžovat vždycky. Problémy s kouřem jsou pro nás všechny úplně nové. Každý musí teprve přijít na to, jak se s tím poprat co nejlépe," prohlásil Federer.

Švýcarský šampion také navštívil vedení turnaje, aby se o celé problematice více dozvěděl. "Řekl jsem jim, že jsme všichni trochu zmatení a nevíme, zda je bezpečné v tomhle hrát," prozradil.

Dočkal se uklidnění. Situaci konstantně sledují týmy lékařů a vědců a ty zatím neviděly jednoznačný důvod pro rušení zápasů. Informací je ale málo, a tak Federer vyzval především k lepší komunikaci.

"To je to, co nejvíce potřebujeme. Mám totiž pocit, že hysterie vzniká kvůli nedostatku informací. Lepší komunikace je klíč," uvedl třetí hráč světového žebříčku, který do turnaje vstoupí v pondělí ráno středoevropského času duelem s Američanem Stevem Johnsonem.

Mezitím uniklo vtipné video ze zákulisí, na němž si osmatřicetiletý hráč zkracuje chvíli se svým trenérským týmem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy