Já a favoritka Wimbledonu? Tyhle sázkovky by měli zavřít, nechápe Plíšková

Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 7. 2019 18:56
Londýn (od našeho zpravodaje) - Suverenitu, se kterou v minulém týdnu dobyla turnajový titul v Eastbourne, si Karolína Plíšková do Wimbledonu zatím nepřenesla. První kolo londýnského grandslamu částečně potvrdilo její vlastní obavy. Čínskou soupeřku sice přehrála ve dvou setech, po utkání ale nebyla ze svého výkonu nadšená.
Karolína Plíšková během prvního kola Wimbledonu.
Karolína Plíšková během prvního kola Wimbledonu. | Foto: Reuters

Podle některých předpovědí je druhou největší favoritkou Wimbledonu. Ale nechápe proč.

V All England Clubu léta nemohla překonat brány druhého kola, přičemž černou sérii pokořila až loni, kdy se dostala do osmifinále. Přesto stále nemůže tvrdit, že by to na londýnské trávě kdovíjak milovala. 

"Snažím se ten turnaj úplně neodepisovat, ale pořád není oblíbený. Každý čeká, že moje hra na trávě by měla být suprová, že bych měla pravidelně vyhrávat Wimbledony. Loni se to trochu zlepšilo, ale uvidíme, co bude letos," prohlásila Češka po postupu do druhého kola.

Prognózám bookmakerů se musela smát. 

"Slýchám to, ale necítím se jako favoritka. Byla jsem favoritka i na Paříž a jak to dopadlo. Tyhle sázkové kanceláře by měli zavřít, nebo nevím," vykládala v nadsázce.

"Protože nevím, jestli v Paříži někdo tipnul finále Bartyová-Vondroušová. Každý zápas se může prohrát, já mohla dneska hrát třetí set a bůhví, jak by to dopadlo. V tenisu se teď nedá moc tipovat," dodala Plíšková.

Na trávě se obecně hodně zlepšila. Na specifickém podkladu se hýbe mnohem lépe než před lety. Pořád to ale lépe zvládá na menších turnajích, což potvrdila famózní eastbournskou jízdou.

"Můj pohyb je určitě lepší i proti loňsku. Spoustu toho vrátím, zapojím i čop, jdu víc do kolen. A cítím se prostě fyzicky mnohem lépe. Vyhranost je znát. Dřív jsem tady hrála tak blbě zejména kvůli pohybu," vysvětlovala.

Oproti Eastbourne si musela zvyknout na pomalejší kurt, na kterém byla nucena hrát mnohem víc delších výměn. Smršť přímých bodů a rychlých zakončení proti Číňance Ču Lin nepřišla. Plíškové připadalo, že byl kurt číslo 2 ještě mnohem pomalejší než tréninkové kurty Aorangi, které jsou součástí wimbledonského areálu. 

"O hodně. Myslím, že je tady tráva vyšší, míče nesklouzávají. Hrály jsme víc delších výměn, než jsem očekávala. Soupeřka mi toho hodně vracela, tak nevím, jestli je povrch tak pomalý, nebo ona tak dobrá," divila se světová trojka, která musela v závěru druhého setu odvracet tři setboly.

Plíšková si stěžovala na své načasování úderů. "Hlavně na returnu, ten byl dneska hrozný," uznala.

Zároveň si ale nepřipouštěla, že by duel mohla ztratit. "Nechci, aby to vyznělo blbě, ale kdyby koncovka druhého setu nedopadla, ve třetím by to ze mě spadlo. Ona zase tak nebezpečná nebyla."

Sedmadvacetiletá tenistka byla v každém případě ráda, že na třetí sadu nedošlo. A doufala v herní zlepšení v dalším kole. V něm zkusí bývalou světovou jedničku zastavit olympijská vítězka Monica Puigová z Portorika.

"Nebudu negativní. Věřím, že se dostanu zpět k tomu, jak jsem hrála v Eastbourne. Ale nemůžu vyhrát šest zápasů po sobě 6:1, 6:2, ještě když jde o první kolo na grandslamu, kde jsou trochu jiné nervy než na běžných turnajích," poznamenala Plíšková.

Na to, že přijdou těžší boje, byla připravená. Zvlášť když si po Eastbourne nestihla od tenisu odpočinout. 

"Přála jsem si hrát až v úterý, ale bohužel. Mentálně by mi ale den úplného volna pomohl. Na druhou stranu nejsem nějak rozbitá a fyzicky se cítím dobře," zakončila optimisticky. Důležitý vstup má za sebou a na tom, jak se výhra rodila, už vlastně nezáleží.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy