Já brečím? Ne, ty brečíš. Vítězný comeback Kvitové dojal tenisový svět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 5. 2017 13:45
Petra Kvitová pět měsíců od prosincového napadení neznámým útočníkem vyhrála první kolo French Open nad Američankou Julií Boserupovou 6:3 a 6:2. Dojala tím sama sebe i celý tenisový svět.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Paříž - Proměnila mečbol, raketa jí vypadla z ruky a do očí se jí nahrnuly slzy, jako by celý turnaj vyhrála. Pro Petru Kvitovou má ale postup z prvního kola French Open ještě mnohem větší váhu. Její nedělní vítězný comeback po uzdravení pořezané ruky dojal nejen ji, ale celý tenisový svět.

Zápas hráčky z Fulneku proti Američance Boserupové otevřel program prvního dne antukového grandslamu na centrálním dvorci. Všichni byli zvědaví, jak si česká tenistka poprvé od předvánočního napadení neznámým útočníkem povede. 

A vedla si skvěle. Od prvních minut byla lepší hráčkou a nakonec zvítězila 6:3 a 6:2. "Je úplně jedno, jak jsem hrála, důležité je, že jsem vyhrála. Jsem moc ráda, že jsme se s týmem rozhodli tady nastoupit," uvedla v pozápasovém rozhovoru někdejší francouzské wimbledonské vítězce Marion Bartoliové.

Ta ji hned po příchodu k mikrofonu objala a bylo vidět, že je rovněž dojatá. "Petro, jsi takovou inspirací pro nás pro všechny," prohlásila Francouzka.

Velkou odezvu mělo vítězství Kvitové i na sociálních sítích, s gratulací okamžitě přispěchala tenisová legenda Martina Navrátilová. "Vítej zpátky, Petro. Je fantastické, že znovu hraješ, gratuluju k dnešnímu vítězství," napsala. 

Tak jako neskrývala na tribuně slzy velká kamarádka Petry Lucie Hradecká, přiznaly na svých účtech dojetí i další hráčky WTA. "Já brečím, ty brečíš," zavtipkovala si například Němka Andrea Petkovicová. Američanka Madison Keysová jí odpověděla "pláču ty nejšťastnější slzy". 

Australanka Daria Gavrilovová ocenila příběh, který za návratem Kvitové je, dojatá byla i Francouzka Alizé Cornetová. "Mám slzy v očích, když vidím vítězný návrat Petry, je to tak emotivní a inspirující. Bojovnice!" napsala domácí hráčka.

Vystoupení dvojnásobné wimbledonské šampionky nebylo bez kazu, ale poté, co až do března nevěděla, jestli ještě někdy vezme raketu do ruky a bude hrát, se jeví její comeback jako zázrak. "Je den první, ale Petra Kvitová právě vyhrála French Open," shrnul emotivní chvíli reportér BBC David Law.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy