Inspirace a jeden z nejlepších. Kvitová a Strýcová se emotivně loučily s Berdychem

av av
18. 11. 2019 10:09
Konec kariéry Tomáše Berdycha nenechal chladnými jeho kolegyně a krajanky. Petra Kvitová a Barbora Strýcová se na sítích s někdejší světovou čtyřkou emotivně loučily, přidala se i Karolína Plíšková.
View this post on Instagram

“Game Set Tennis Career"

A post shared by Tomas Berdych (@tomasberdych) on

Ze vzkazů sálal velký respekt před tím, co Berdych dokázal. Kariéru čtyřiatřicetiletý tenista oficiálně ukončil v sobotu v Londýně během Turnaje mistrů.

"Pamatuju si, jak jsi poprvé přijel do Prostějova," zahájila svůj příspěvek Petra Kvitová.

Zavzpomínala tak na dobu, kdy byly obě české tenisové hvězdy ještě v dětském věku. Už tehdy byl podle dvojnásobné wimbledonské šampionky přístup mladého tenisty inspirující.

"Viděla jsem, jak tvrdě pracuješ. To pro mě znamenalo obrovskou motivaci," uvedla a ocenila následnou Berdychovu kariéru.

"Od té doby uteklo mnoho let a ty jsi se stal úžasným hráčem a inspirací. Jsem velmi hrdá na to, že jsem po tvém boku mohla hrát na Hopmanově poháru a poznat tě jako člověka," připomněla slavný společný triumf v týmové soutěži v roce 2012 v australském Perthu.

Berdychovi poděkovala. Nejen za sebe. "Díky za to, že jsi byl skvělým příkladem nejenom pro český tenis, ale pro mnoho dalších lidí. Přeju ti všechno nejlepší, parťáku," vzkázala Kvitová a přidala fotografii ze slavného vtípku z loňského listopadu, kdy ji Berdych před finálovým duelem Fed Cupu překvapil dokonalým maskováním.

"I když už jsi v důchodu, nemusíš se cítit tak starý, dobře?" uzavřela sedmá hráčka současného světového žebříčku.

Berdychovi děkovala i Barbora Strýcová, která zveřejnila společnou fotku z juniorských časů. 

"Znám Toma od svých možná dvanácti let, tak jsme si žili společně v tom tenisovém světě a dneska konči svoji úžasnou kariéru. Chtěla bych ti strašně moc pogratulovat. Za to, co jsi všechno dokázal a jak dlouho jsi se držel mezi těmi úplně nejlepšími. Protože ty jsi byl jeden z nich," nešetřila Strýcová chválou. Berdych jí v komentáři poděkoval.

Na Twitteru se ke konci finalisty Wimbledonu z roku 2010 a muži, který šest a půl roku nepřetržitě figuroval v elitní světové desítce, vyjádřila také Karolína Plíšková.

"Gratuluju k fantastické kariéře. Myslím, že bude hodně těžký, aby ho někdo další od nás napodobil. Hodně štěstí v další životní kapitole," rozloučila se s Berdychem.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy