Šťastná Strýcová si ve vítězném finále hrála na Navrátilovou. Její styl pochválil i Wilander

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 10. 2017 17:39
Barbora Strýcová v neděli v Linci vybojovala druhý titul tenisové kariéry. Musela překousnout fakt, že ve finále přehrála velkou kamarádku Slovenku Magdalénu Rybárikovou. Mohla se ale těšit z toho, že na ni pěla slova chvály bývalá světová jednička Mats Wilander.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Twitter

Linec - Šest let trvalo, než si Barbora Strýcová došla na tenisovém okruhu pro druhý titul WTA. Není divu, že pak dlouho před novináři na pozápasové tiskové konferenci zářila štěstím a s úsměvem odpovídala na jeden dotaz za druhým. Náladu jí nezkazilo ani to, že musela ve finále turnaje v Linci porazit svou velkou kamarádku Slovenku Magdalénu Rybárikovou.

"Nedá se nic dělat, je to naše práce, jsme sice dobré kamarádky, ale obě jsme chtěly vyhrát a dnes jsem měla to štěstí já," pokrčila rameny plzeňská rodačka. Před zápasem si dokonce psaly.

"Vtipkovaly jsme, že to bude jako finále Martina Navrátilová versus Hana Mandlíková, já si vybrala, že budu Martina. Magda na to, že fajn, že teda budeme hrát jako ony," vyprávěla novinářům.

Rybáriková byla v Rakousku nasazenou jedničkou, Strýcová dvojkou. Že by mělo jít o vyrovnaný zápas naznačoval i poslední odehraný duel v Tokiu, který Češka vyhrála ve dvou tiebreacích. Nakonec bylo skóre finále poměrně jednoznačné 6:4, 6:1.

"Věděla jsem, že za sebou už máme těžké vzájemné zápasy. Obzvlášť ten před třemi týdny v Tokiu, takže jsem čekala, že to bude náročné. Máme trochu podobnou hru, hrajeme technicky, po servisu chodíme na síť. Ale dnes se mi dařilo držet úroveň hry a občas ještě vytáhnout něco navíc," pochválila se Strýcová.

V druhém setu mohla o dva roky mladší Slovence uštědřit dokonce kanára, ale za stavu 5:0 si prohrála vlastní servis. "Tam jsem znervózněla a vyloženě jsem si nadělala do kalhot. Říkala jsem si, že stačí jen doservírovat, ale já nebyla schopná dát jediné první podání do kurtu," přiznala.

Pak ale otočila následující gem ze stavu 40:0 pro soupeřku na mečbol a ten hned proměnila. "Moc to pro mě znamená. Je to důkaz, že i v 31 letech pořád můžu vyhrávat tituly, jsem moc šťastná, i když mi to asi teprve dojde."

Triumf v Linci je pro ni sladkou odměnou spolupráce s trenérem Tomášem Krupou, která už trvá přes dva roky. "Je to pro mě něco speciálního, vždycky jsem cítila, že on je ten trenér, s kterým můžu vyhrát titul. Je to kouč, který tlačí na mé limity a posouvá je, jsem moc ráda, že jsem mu tohle vítězství mohla přinést."

Zvláštní příchuť pro ni měl titul i kvůli tomu, že se při slavnostním ceremoniálu potkala s bývalou rakouskou tenistkou Barbarou Schettovou. "Když začínáte na okruhu WTA, dostanete z řad hráček mentorku, která vám vysvětlí, jak to mezi profíky chodí, a pro mě to byla právě Barbara, potkat se s ní v tuhle chvíli pro mě bylo hodně dojemné," dodala Strýcová.   

Na turnaji předváděla skvělý tenis, ztratila jediný set. Její propracované obrany a skvělých technických fines si všiml i bývalý švédský hráč Mats Wilander.

"Viděl jsem obě semifinále a byla to excelentní utkání. Vím, že ženám chybí oproti mužům síla, ale někdy je hezčí se dívat na tenis, kde je víc pestrosti a kouzel, než na některé nejlepší hráče ATP," uvedla někdejší světová jednička.

"Je to čest, něco takového slyšet od takové osobnosti, ale je to logické, když já jsem malá, soupeřka zase hubená, nemáte jinou možnost než hrát pestře a technicky," reagovala Strýcová.

Teď bude nějaký čas odpočívat, slavit a čekat, jestli se kvalifikuje na turnaj Elite Trophy do Ču-chaje, který hrají hráčky od 9. do 19. místa žebříčku. Češka je momentálně první náhradnicí.

"Teď rozhodně půjdu někam tančit a slavit. A pak se uvidí, když se kvalifikuji, pojedu, rozhodne tento týden turnaj v Moskvě, kde hrají další tenistky za mnou," dodala.

Podívejte se na sestřih duelu mezi Barborou Strýcovou a Magdalénou Rybárikovou ve finále turnaje v Linci | Video: Sport
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy