Hvězdný Rus si stěžoval na pomalé kurty v Indian Wells. Vysmála se mu i Krejčíková

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 3. 2023 6:23
Záběry, jak se hádá se sudím kvůli tomu, že je kurt pomalý, obletěly tenisový svět. Nakonec to hvězdný Rus Daniil Medveděv dotáhl až do finále podniku v Indian Wells, kde padl se staronovou světovou jedničkou Carlosem Alcarazem. Jeho stížnosti pobavily mimo jiné i českou tenistku Barboru Krejčíkovou.
Daniil Medveděv na Indian Wells 2023.
Daniil Medveděv na Indian Wells 2023. | Foto: Reuters

Byla to až bizarní podívaná. Světová pětka prohrála ve třetím kole druhý set s 80. hráčem rankingu Iljou Ivaškou z Běloruska. Medveděva pak pořádně rozčertilo, jak je kurt pomalý a nesedí jeho tenisu. Se sudím Mohamedem Lahyanim se tak pustil do ostré konverzace.

"Teď půjdu na toaletu a budu tak pomalý, jako jsou tyhle kurty, takže máte tak 25 minut," rýpl si Rus.

Rozhodčí se ale nenechal odbýt. "Jste profesionál, prostě to musíte akceptovat," prohlásil.

Medveděv nakonec složitou situaci zvládl a postoupil dokonce až do finále turnaje, kde nestačil na Španěla Carlose Alcaraze. Že pro něj kalifornské kurty uprostřed pouště ale nebyly tenisovým rájem, jak se areálu v Indian Wells přezdívá, rozhodně neskrýval.

"Měl jsem s místním kurtem takový toxický vztah. Byl jsem na něj ošklivý, on byl ošklivý na mě, ale zase mě dovedl až do bitvy o titul," prohlásil sedmadvacetiletý rodák z Moskvy.

Nad jeho stížnostmi na pomalý povrch si zavtipkovala i Češka Barbora Krejčíková, která v singlu vypadla v osmifinále, ale ve čtyřhře slavila po boku Kateřiny Siniakové trofej.

"Daniil je vtipálek. Hraje celou dobu jen na centru, který je nejrychlejší ze všech zápasových kurtů, a stěžuje si. A to můžu dobře posoudit, hrála jsem na jedničce, dvojce, trojce i čtyřce," napsala na Instagramu Krejčíková.

I přes finálovou porážku byl ale Medveděv s výsledkem na pouštním turnaji spokojený.

"Uhrát finále v Indian Wells je přímo super výsledek, protože to je v podstatě antukový kurt na tvrdém povrchu. Musíte vrátit spoustu míčků a já to fyzicky zvládl," líbilo se ruskému tenistovi. 

Nyní se tenisový cirkus přesouvá do Miami, kde se Medveděvovi příliš neuleví a pořádně se nadře. Rovněž dvorce v Miami Gardens totiž patří mezi ty pomalejší tvrdé povrchy na okruhu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy