Hvězdná sestava v Laver Cupu. Djokovič se přidal k Nadalovi, Federerovi a Murraymu

ČTK ČTK
22. 7. 2022 9:44
Srbský tenista Novak Djokovič si letos podruhé v kariéře zahraje Laver Cup a poprvé se v jednom týmu sejde s velkými rivaly Rafaelem Nadalem, Rogerem Federerem a Andym Murrayem. Kapitán výběru Evropy Björn Borg dnes sedminásobného wimbledonského šampiona jmenoval jako čtvrtého muže svého šestičlenného družstva.
Laver Cup 2018: Novak Djokovič, Roger Federer
Laver Cup 2018: Novak Djokovič, Roger Federer | Foto: ČTK

"Je to jediná soutěž, v níž můžete hrát v týmu s lidmi, se kterými normálně soupeříte. A připojit se k Rafovi, Rogerovi a Andymu, třem mým největším soupeřům všech dob, to bude skutečně unikátní okamžik v historii našeho sportu," uvedl Djokovič v prohlášení.

Nadal, Djokovič, Federer a Murray dominovali světovému tenisu v posledních dvou desetiletích. Mezi sebou si rozdělili 66 grandslamových titulů. Rekordmanem je s 22 trofejemi Nadal, Djokovič má po letošním wimbledonském triumfu o jednu méně, Federer je na dvaceti titulech a Murray má tři.

Laver Cup se hrál poprvé v roce 2017 v Praze. Všechny čtyři dosavadní ročníky vyhrála Evropa nad světovým výběrem. Djokovič dosud startoval jen ve druhém ročníku v roce 2018. Páté měření sil s výběrem světa se letos uskuteční od 23. do 25. září v Londýně.

"Nemyslím si, že bych si kdy dokázal představit, že budu mít tyhle čtyři ikony našeho sportu společně v jednom týmu," řekl Borg. "Každý rok je naším cílem vyhrát. S Rafou, Rogerem, Andym a Novakem v týmu - naše vyhlídky se mi zamlouvají," dodal.

Kapitán výběru světa John McEnroe zatím nominoval tři tenisty. Hrát budou Kanaďan Félix Auger-Aliassime, Američan Taylor Fritz a Diego Schwartzman z Argentiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

V Česku loni ubylo 1300 živnostníků, v předchozích letech jich naopak přibývalo

V loňském roce ubylo v ČR 1300 živnostníků, v předchozích letech se přitom jejich počet zvyšoval. V Česku začalo v roce 2022 podnikat na živnostenský list 7 000 lidí, o 10 600 více než o rok dříve. Zároveň podnikání ukončilo asi 78 300 podnikatelů, o 36.000 více než v roce 2021. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Paradoxem této situace je, že celkový počet živnostníků se sice snížil, ale zároveň začalo v loňském roce podnikat 77 000 živnostníků, což je nejvíce od roku 2011. Úbytek je tak dán počtem podnikatelů, kteří se rozhodli s podnikáním skončit," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Právě živnostníci, kteří na rozdíl od firem ručí za podnikání celým svým majetkem, podnikání podle ní v případě problémů raději ukončí, než by riskovali bankrot.

Měsícem, který nejvíce zahýbal počty živnostníků, byl prosinec. Během něj začalo podnikat 4700 lidí. To je ve srovnání se stejným obdobím v předchozích letech spíše nadprůměr. Zároveň se ale 16.700 podnikatelů rozhodlo podnikání ukončit, což je zhruba čtyřikrát více než v prosinci 2021, vyplývá z dat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman se Šarapatkovi za výrok o neschopnosti zatím omlouvat nemusí, rozhodl Nejvyšší soud

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentovu návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého se má Zeman Šarapatkovi omluvit. Novinářům to dnes řekl Zemanův advokát Marek Nespala.

Omluvu Zemanovi pravomocně nařídil soud. Ve stanovené lhůtě se ale prezident neomluvil a Nespala podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Současně se na soud obrátil se žádostí, aby odložil vykonatelnost rozhodnutí o omluvě, dokud sám verdikt nepřezkoumá. Šarapatka kvůli vymáhání omluvy podal na prezidenta exekuční návrh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy