"Hraje stejně jako já." Rozjetá Nosková se těší na pražskou bitvu s Bouzkovou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 7. 2022 7:18
Odehrály spolu jeden trénink, v sobotu si to naostro rozdají v bitvě o finále. Sedmnáctiletou českou tenisovou naději Lindu Noskovou čeká v pražské Stromovce výzva v podobě starší a zkušenější krajanky Marie Bouzkové.
Linda Nosková.
Linda Nosková. | Foto: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda

"Je skvělé zahrát si semifinále s Češkou. Ona hraje podobnou hru jako já, možná o něco rychleji. Je zkušená, starší a určitě to bude skvělý zápas, těším se. Měli jsme na začátku turnaje spolu sparing. Sice to nic nepředpovídá, ale v tom sparingu jsem viděla, že máme stejnou hru," prohlásila po postupu Nosková.

Do utkání proti Japonce Hibinové ve čtvrtfinále, přemožitelce Barbory Krejčíkové, šla zhruba šestnáct hodin poté, co vyřadila ve 2. kole ve třísetové bitvě nasazenou pětku Alizé Cornetovou z Francie.

"Šla jsem do toho s tím, že mám trochu bolesti v levém lýtku a šlachách. Úplně mě to ale nelimitovalo a na začátku hry jsem na to zapomněla," vyprávěla sedmnáctiletá Češka.

Nakonec to byla soupeřka, která kvůli bolestem zad zápas nedohrála. Pro Noskovou to byla už druhá skreč soupeřky v turnaji. 

"Už jsem trenérovi říkala, že tolik skrečí jsem nezažila skoro za celý život. Tyhle dospělé turnaje jsou jiné v tom, že to hráčky mohou rychle vzdát. Jestli jí ale bylo něco vážného, tak se nedivím, že nechtěla pokračovat," uvedla.

Po postupu do životního semifinále na turnaji okruhu WTA se Nosková posunula v průběžném světovém žebříčku na 93. místo. Poprvé v kariéře pronikla do první stovky a je zde ve věku sedmnácti let nejmladší ze všech.

"Je to pěkné. Na konci roku jsem si to dala za takový imaginární cíl. Je hezké, že se mi to podařilo dosáhnout, ale samozřejmě mi budou padat loňské body z Přerova. Takže by nebylo špatné si tady dát v Praze ještě jedno nebo dvě kolečka, abych si to upevnila," přeje si Nosková.

Nicméně Bouzková je v letošní sezoně rozjetá, zahrála si čtvrtfinále Wimbledonu, za který však nedostala ani bod, a tak by ráda přidala něco do žebříčku.

"Mám teď hodně nahraných zápasů a z toho můžu čerpat. Snažím se na ty předchozí zápasy navazovat, stavět na nich a doufám, že se mi to povede i zítra," řekla Bouzková.

Dobře ví, že to proti Noskové nebude mít snadné. Její rozjíždějící se kariéru na dálku dobře sleduje.

"Linda je super hráčka. Další mladá Češka. Z toho, co jsme trénovaly jeden den, vím, že hraje dost agresivně. Pořád to ale byl jen trénink. Trochu jsme se tam okoukaly a určitě se na ni připravím. Dnes ještě na chvíli vypnu a na sobotu nějak připravíme taktiku," dodala po své čtvrtfinálové výhře nad Ruskou Selechmetěvovou.

Zápas před vyprodanými tribunami ve Stromovce začne ve 13:30, sledovat ho můžete prostřednictvím on-line přenosu Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy