Horor na Wimbledonu. Matteková v krutých bolestech volala o pomoc, Šafářová se rozplakala

Aleš Vávra Sport Aleš Vávra, Sport
Aktualizováno 6. 7. 2017 22:43
Americká tenistka Bethanie Matteková-Sandsová si v druhém kole dvouhry na Wimbledonu poranila koleno. Na kurtu ječela bolestí a volala o pomoc.
Zraněnou Bethanii Mattekovou-Sandsovou utěšuje její manžel Justin Sands.
Zraněnou Bethanii Mattekovou-Sandsovou utěšuje její manžel Justin Sands. | Foto: ČTK

Londýn (od zvláštního zpravodaje) - Byl to okamžik čiré hrůzy. Jinak poklidný slunečný den na grandslamovém Wimbledonu přerušil řev plný bolesti a zoufalství.

Americká tenistka Bethanie Matteková-Sandsová si v duelu druhého kola dvouhry ošklivě poranila koleno. Přímo na dvorci pak dlouho ječela bolestí, volala o pomoc a svíjela se v bolestech. Svůj zápas proti Rumunce Soraně Cirsteaové musela pochopitelně za stavu 6:4, 6:7 vzdát.

Vše se událo na začátku třetí sady. Deblová partnerka Lucie Šafářové se po returnu vydala na síť, ale po cestě uklouzla a poranila si pravé koleno, za které se okamžitě chytila.

Duel se odehrával až na kurtu číslo 17, takže trvalo poměrně dlouho, než někdo přiběhl tenistku ošetřit. "Přišlo mi to jako věčnost, zdravotnický personál dorazil hrozně pozdě," řekla Cirsteaová.

Šafářová, která svou kamarádku a světovou jedničku ve čtyřhře v ochozech podporovala, se bezprostředně po události rozplakala. Manžel hráčky Justin Sands vyběhl na dvorec a trpící ženu přímo na zemi objímal.

Samotné složité ošetřování přímo na kurtu trvalo více než dvacet minut, Matteková dostávala kyslík a injekce. "To bolí! To bolí tak moc!" pokračovala v zoufalém křiku.

Populární tým Bucie, jak se česko-americkému páru přezdívá, tak smutným způsobem přišel o možnost získat čtvrtý grandslamový titul za sebou.

Ještě není jasné, jaký typ zranění dvaatřicetiletá Američanka utrpěla. WTA zatím přišla s informací, že byla hráčka s vážným poraněním kolene okamžitě převezena do nemocnice.

"Zatím vím jen to, že jí dělají testy. Nejspíš bude potřebovat operaci, měla čéšku úplně mimo koleno. Je strašné, co se jí stalo. Budu ji chtít navštívit hned, jak to bude možné," řekla médiím Šafářová.

 

Právě se děje

Další zprávy