Hlídáme tě na každém kroku. Ochranka v hotelu bude na US Open vracet tenisty na pokoj

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 8. 2020 12:59
Dodržování odstupů a nošení roušek bude na tenisovém US Open hlídat 40 lidí, rozdělených do dvou směn. Další personál bude dohlížet, aby účastníci 24 hodin po prvním testu na koronavirus neopouštěli hotelový pokoj.
Řada hvězd bude letos na US Open chybět, Venus Williamsová se ale zúčastní. A pro jistotu zkoušela s rouškou i hrát...
Řada hvězd bude letos na US Open chybět, Venus Williamsová se ale zúčastní. A pro jistotu zkoušela s rouškou i hrát... | Foto: Reuters

Velmi přísná budou při nadcházejícím newyorském grandslamu opatření také v šatnách a dalších společných prostorech.

Americká tenisová asociace (USTA) koupila pro všechny aktéry půl milionu roušek, které jim dá k dispozici. Mimo kurt je budou muset používat.

Všichni po příletu do některého ze dvou oficiálních hotelů nebo vyčleněných domů k pronájmu absolvují dva testy v rozmezí 48 hodin. Po tom prvním nesmějí tenisté ani jejich doprovod opouštět pokoje.

"Pokud z jakéhokoli důvodu přijdou dolů, protože jsou mladí, bude tam ochranka, aby je poslala zpátky na pokoj," řekl na videokonferenci zástupce USTA Daniel Zausner. Testovat se bude i průběžně. Pozitivní výsledek znamená vyřazení hráče z turnaje.

Šatny na centrálním kurtu Arthura Ashe mají kapacitu až 300 lidí, ale tentokrát jich tam bude moci být najednou jen desetina. A pouze tenisté, nikoli trenéři nebo jiní členové realizačního týmu. Hráči tam budou moci strávit zhruba 15 minut kolem tréninků nebo zápasů.

"To je pro ně velká oběť. Jsou zvyklí vegetit v šatnách a dalších prostorách pro hráče, trávit tam čas s jinými tenisty. To se podle tohoto scénáře prostě dít nemůže," popsal Zausner další opatření, které má minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

Kapacita jídelny byla snížena z 300 na 50 míst, další stovky pronajatých stolů a židlí ale pořadatelé umístili ven. Čtyřiašedesát exkluzivních lóží na kurtu Arthura Ashe, které obvykle přinášejí velké výdělky, nyní bude soukromými lóžemi pro 32 žen a 32 mužů nasazených ve dvouhrách.

US Open, které bude kvůli koronavirovým omezením nezvykle druhým grandslamem v sezoně, začne 31. srpna. I přes chystaná opatření však kvůli strachu z nákazy bude chybět rekordní počet špičkových tenistů a tenistek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy