Hlaváčkovou připravily o postup do Wimbledonu křeče

24. 6. 2016 17:17
Nikdo z českých tenistů neprošel kvalifikací na tenisový Wimbledon. V pátečním programu vypadli Adam Pavlásek, Barbora Štefková i Andrea Hlaváčková, která ale utkání ve třetím setu skrečovala.
Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - Tenistka Andrea Hlaváčková byla blízko postupu do hlavní soutěže dvouhry ve Wimbledonu, ale dramatický duel 3. kola kvalifikace s Rakušankou Tamirou Paszekovou dnes za stavu 3:6, 7:5 a 9:10 po třech hodinách a 40 minutách hry vzdala kvůli křečím. V posledním kole kvalifikaci prohráli na trávě v londýnském Roehamptonu také Adam Pavlásek a Barbora Štefková.

Hlaváčková, která si naposledy zahrála dvouhru v All England Clubu v roce 2014, odvrátila ve druhém setu za stavu 4:5 mečbol. Rakušanka v další hře podklouzla na síti, nechala si ošetřit podvrtnutý kotník a Hlaváčková druhou sadu získala.

V rozhodujícím třetím setu podávala 209. hráčka dvouhry Hlaváčková za stavu 5:4 na výhru, ale neuspěla. Poté odvrátila druhý mečbol a znovu měla šanci zápas dokončit při svém podání za stavu 8:7, ale nedostala se ani k mečbolu.

Za stavu 8:9 se nechaly ošetřit obě hráčky, ale větší problémy měla podle serveru wimbledon.com Hlaváčková. Bolest levé nohy se stupňovala a tenistka trpěla. Za stavu 9:9 a při výhodě Paszekové si vzala Češka další ošetření, pak prohrála výměnu a vzdala.

Devětadvacetiletou Hlaváčkovou po utkání ještě několik minut na dvorci ošetřovali. U české soupeřky zůstala i Paszeková a snažila se pomoct.

Štefková v duelu s Mandy Minellaovou vyhrála první set a ve druhém vedla 4:1, ale nakonec hráče z Lucemburska podlehla 6:4, 4:6 a 2:6. Pavlásek byl v kvalifikaci druhý nasazený a v rozhodujícím duelu nestačil na Rusa Alexandra Kudrjavceva, s kterým prohrál relativně jasně 3:6, 2:6 a 1:6.

Kvalifikace na tenisový grandslamový turnaj Wimbledon (Roehampton):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Kudrjavcev (Rus.) - Pavlásek (2-ČR) 6:3, 6:2, 6:1.

Ženy:

Paszeková (7-Rak.) - Hlaváčková (ČR) 6:3, 5:7, 10:9 skreč, Minellaová (17-Luc.) - Štefková (ČR) 4:6, 6:4, 6:2.