Hlaváčková po rozchodu se světovou jedničkou vytvoří na turnajích v Americe pár s Niculescuovou

28. 2. 2018 12:07
Česká deblistka se domluvila s rumunskou parťačkou na spolupráci pro turnaje v Indiana Wells a v Miami.
Andrea Sestini Hlaváčková
Andrea Sestini Hlaváčková | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková vytvoří na březnových turnajích ve Spojených státech amerických deblovou dvojici s Monicou Niculescuovou z Rumunska. Po nedávném rozchodu se světovou jedničkou Čchan Jüng-žan z Tchaj-wanu se spolu dohodly na dočasné spolupráci na soutěžích v Indian Wells a Miami.

Rumunka už prý Hlaváčkovou oslovila v závěru minulé sezony, česká tenistka se ale po konci úspěšné spolupráce s Maďarkou Tímeou Babosovou domluvila na novou sezonu s Čchan Jüng-žan. "Bylo štěstí, že nebyla s nikým domluvená a byla takto last minute volná. Díky postavení nás obou v žebříčku WTA budeme i relativně vysoko nasazené," citoval Hlaváčkovou server sport.cz.

Jednatřicetiletá Hlaváčková, aktuální šestka ve světovém deblovém žebříčku, odehrála s Čchan Jüng-žan pět turnajů. V polovině ledna hrály finále v Sydney a na Australian Open došly do čtvrtfinále. S Babosovou předtím získaly pět trofejí včetně triumfu na Turnaji mistryň v Singapuru.

Hlaváčková ve čtyřhře vyhrála v roce 2011 Roland Garros a o dva roky později US Open po boku krajanky Lucie Hradecké. Společně také získaly na olympiádě v Londýně 2012 stříbro. Celkem má česká hráčka na kontě 25 deblových titulů. Niculescuové patří v žebříčku čtyřhry 72. místo a vyhrála osm turnajů, z toho dva s Klárou Koukalovou.