Tenisová štvavost od maminky i trable s kokainem. Hvězdná Hingisová slaví čtyřicátiny

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 9. 2020 17:17
Připomeňte si kariéru i nejslavnější skandály hvězdné tenistky Martiny Hingisové, která ve středu slaví 40. narozeniny.

Tenisové začátky

Martina Hingisová
Martina Hingisová | Foto: Reuters

Přestože se narodila v Košicích, první krůčky dělala v českém Rožnově pod Radhoštěm, kam se její rodina odstěhovala. Za vším byla mateřská láska a tenisová štvavost Melanie Molitorové a sen, že z dcery jednou vyroste nejlepší hráčka na světě. Však od ní také dostala křestní jméno po tenisové legendě Martině Navrátilové. 

Bílému sportu malá Martina nemohla uniknout, oba rodiče byli aktivními hráči, Molitorová chvíli patřila mezi deset nejlepších hráček Československa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy