Halepová po triumfu v Paříži děkovala Kvitové. Psala mi zprávu, jsme jako rodina, líčila Rumunka

mih mih
10. 6. 2018 7:30
Rumunka Simona Halepová poděkovala české tenistce za neutuchající podporu v tažení za premiérovým grandslamovým titulem.
Simona Halepová
Simona Halepová | Foto: Reuters

Paříž/Praha - Dočkala se. Dlouhé měsíce musela poslouchat a číst, že je světovou jedničkou bez vyhraného grandslamu. Ve čtvrtém finále turnaje velké čtyřky už ale Simona Halepová uspěla a zvedla nad hlavu stříbrnou trofej pro vítězku French Open.

Když Rumunka v sobotu odpoledne po třísetové bitvě s Američankou Sloane Stephensovou předstoupila před novináře, překvapivě zamířila slova díků k české tenistce Petře Kvitové.

"Musím v první řadě poděkovat jí. Hned mi poslala zprávu s gratulací. Dostala jsem od ní vzkaz už po loňském prohraném finále v Paříži. Věřila mi. Říkala, abych vydržela a dál pracovala, že ten titul přijde. Je skvělé vidět ostatní hráčky, že mi přejí vítězství, jsme jako jedna rodina," uvedla Halepová.

Tenistka z Fulneku totiž nebyla zdaleka jedinou soupeřkou z okruhu, která okamžitě přispěchala s gratulací. Podporu novopočené grandslamové šampionce vyjádřila i její krajanka Irina Beguová, na Twitteru přidala vzkaz také další Češka Karolína Plíšková. 

"Simonooo. Ty jsi to dokázala. Jsem za tebe tak šťastná. Užij si každou vteřinu. Tak moc si to zasloužíš," napsala Kvitová.

"Gratulace Simoně. Velmi zasloužené. Skvělá práce," přidala se Plíšková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy