Halepová po maratonu: Necítím kotník, mé svaly jsou hotové. Jsem skoro mrtvá

20. 1. 2018 11:23
Téměř čtyři hodiny musela světová jednička bojovat na dvorci o postup do osmifinále Australian Open.
Simona Halepová během zápasu proti Lauren Davisové.
Simona Halepová během zápasu proti Lauren Davisové. | Foto: Reuters

Melbourne - Šťastná třináctka pomohla rumunské tenistce Simoně Halepové vyhrát maratonský zápas v 3. kole Australian Open. Světová jednička odvrátila v duelu s Američankou Lauren Davisovou tři mečboly a zvítězila za tři a tři čtvrtě hodiny 4:6, 6:4 a 15:13. Rozhodující set trval dvě hodiny a 22 minut.

Halepová se ocitla na hraně vyřazení za stavu 10:11 a 0:40 při svém podání, ale všechny tři mečboly soupeřky v Areně Roda Lavera odvrátila. Nakonec využila svůj čtvrtý mečbol, když 76. hráčka žebříčku Davisová udělala 73. chybu v utkání.

"Jsem skoro mrtvá," uvedla vyčerpaná Halepová v rozhovoru na dvorci. "Netuším, kolik jsem toho naběhala, ale moje svaly jsou hotové. A kotník? Ten necítím," řekla Rumunka, která si nohu podvrkla v prvním kole a hraje s bandáží.

Halepová mohla zápas ukončit dřív, ale dvakrát nedokázala utkání při svém servisu dokončit. Když vyrovnala na 13:13, tak si řekla: "Tohle je moje šťastné číslo, ještě dvě hry." A skutečně, vzala Američance servis a poté už zápas dopodávala.

Loňská finalistka French Open, která čeká na první grandslamový titul, je podle svých slov mentálně silnější, a proto vyhrála. "Dříve bych to neustála," uvedla šestadvacetiletá hráčka. "Bolela mě noha, ale nevzdala jsem se a jsem na sebe pyšná."

Poprvé v kariéře vyhrála zápas po odvrácení tří mečbolů. "Z mnoha pohledů je to skvělá výhra. Hodně pro mě znamená," konstatovala Halepová.

V neděli plánovala jen odpočívat. Potřebuje nabrat síly na Japanku Naomi Ósakaovou. "Hraje tvrdě, ale dělám všechno, abych si jako vždy otvírala dvorec a hrála dobře, pokud to moje nohy zvládnou," usmála se Rumunka.