Halepová na úvod Turnaje mistryň uťala vítěznou sérii Garciaové, Wozniacká excelovala

Aktualizováno 23. 10. 2017 16:48
Simona Halepová si na Turnaji mistryň poradila s Caroline Garciaovou poměrem 6:4, 6:2. V druhém pondělním duelu Caroline Wozniacká rozdrtila Elinou Svitolinovou.
Simona Halepová slaví první výhru na letošním Turnaji mistryň
Simona Halepová slaví první výhru na letošním Turnaji mistryň | Foto: Reuters

Singapur - Světová jednička Simona Halepová z Rumunska vstoupila do Turnaje mistryň v Singapuru výhrou 6:4, 6:2 nad Caroline Garciaovou z Francie, jež se mezi nejlepších osm tenistek sezony kvalifikovala poprvé v kariéře.

Vítězně vstoupila do Turnaje mistryň také bývalá světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska, která Ukrajinku Elenu Svitolinovou smetla 6:2 a 6:0. Svitolinová stejně jako Garciaová na Turnaji mistryň debutuje.

Šestadvacetiletá Halepová výhrou za půldruhé hodiny ukončila jedenáctizápasovou vítěznou sérii, která Garciaové vynesla postup do Singapuru. Zároveň oplatila o dva roky mladší Francouzce dva týdny starou porážku z finále turnaje v Pekingu. "Byl to skvělý zápas. Není to nikdy jednoduché proti Caroline, vždyť mě porazila v Pekingu, ale dařilo se mi a ráda hraji tady v Singapuru," řekla Halepová v rozhovoru na kurtu.

Rumunka si připsala první vítězství v roli světové jedničky. "Jsem za to ráda, zbavuje mě to tlaku. Užívám si, že jsem na této pozici, a snad budu ve druhém zápase hrát ještě lépe než dnes," poznamenala Halepová.

Wozniacká v Singapuru zlomila negativní bilanci se Svitolinovou, se kterou v předchozích třech vzájemných zápasech uhrála jediný set. Letos ji Svitolinová porazila ve finále v Dubaji i v Torontu. Na Turnaji mistryň ale měla sedmadvacetiletá Dánka jasnou převahu. Proměnila všech pět brejkbolů, sama neztratila podání a ve druhém setu vyprovodila turnajovou čtyřku s kanárem.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Červená skupina:

Halepová (1-Rum.) - Garciaová (8-Fr.) 6:4, 6:2, Wozniacká (6-Dán.) - Svitolinová (4-Ukr.) 6:2, 6:0