reklama
 
 

Hajlující muž ve Švédsku přerušil tenisový duel. Šílenec, měl jsem strach, přiznal Ferrer

24. 7. 2017 6:21
Na tenisovém turnaji ve švédském Bastadu se o víkendu odehrál nepříjemný incident.

Bastad - Začíná tenisová výměna, zničehonic ale umpirový rozhodčí křičí: "Stop!" Přímo na dvorci se totiž objevuje muž v černém tričku, s hrozivou sebejistotou kráčející až do středu kurtu k síti.

Všichni jsou jako opaření, zkušený španělský matador David Ferrer vystrašeně couvá směrem ke zdi. Mladík hajluje a vykřikuje nacistická hesla. Nikdo netuší, co je od něj ještě možné čekat.

Víkendový incident na turnaji ve švédském Bastadu vyděsil sportovní svět a dal vzpomenout na tragický útok na tenistku Moniku Selešovou, kterou přímo na kurtu v Hamburku v roce 1993 pobodal nožem pomatený příznivec Steffi Grafové Günter Parche.

"Není dobré, když se něco takového stane, protože nikdy nevíte, čeho je člověk ten schopný," svěřil se Ferrer švédským médiím.

"Měl jsem strach. Netušil jsem, co může udělat. Byl to nějaký šílenec, není normální, co tam předváděl. Jsou lidé, kteří chtějí být středem pozornosti a užít si legraci, když ale někdo přijde a začne hajlovat, je to něco jiného," varoval Španěl, který nakonec semifinálový zápas proti krajanovi Fernandu Verdaskovi vyhrál ve třech setech.

Mladík byl okamžitě zatčen švédskou policií, ta u něj naštěstí nenašla žádnou zbraň. A publikum narušitele vyprovodilo hlasitým bučením. Plusové body náležely odvážnému rozhodčímu Gianlucovi Moscarellovi, který s mužem začal jako první komunikovat a neváhal rychle seskočit ze své vyvýšené soudcovské židle.

Švédský tisk se pak nevyhnul zmínkám o norském masovém vrahovi Andersi Breivikovi a nebezpečnému odkazu, který především ve Skandinávii zanechal svým útokem proti bezbranným dětem v Oslu a na ostrově Utoya v roce 2011.

A okamžitě se také rozhořela debata o nedostatečné bezpečnosti na tenisových zápasech.

"Tohle se prostě někdy může stát. Nejsme schopni ucpat všechny dveře. To bychom museli kolem kurtu postavit dvoumetrovou zeď," vysvětloval ředitel turnaje Christer Hult. Slíbil ale větší obezřetnost. 

V Bastadu začíná v pondělí turnaj WTA, kterého se mimo jiné zúčastní české tenistky Kateřina Siniaková a kvalifikaci hrající Barbora Krejčíková. Do antukového podniku byla přihlášená také Petra Kvitová, ta ale na poslední chvíli účast odřekla kvůli zranění břišního svalu.

autor: Aleš Vávra | 24. 7. 2017 6:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama