Hádal se s Federerovou, proslavil trenýrky, teď baví karanténou. Wawrinkovi je 35

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2020 17:06
Stan the Man. Wawrinka, který jako jeden z mála narušil krutou nadvládu velké tenisové trojky, slaví v sobotu pětatřicáté narozeniny. Připomeňte si jeho kariéru.
French Open 2019: Stan Wawrinka
French Open 2019: Stan Wawrinka | Foto: Reuters

Jednoručný bekhend a tři grandslamy

Fenomenální jednoručný bekhend, který si nijak nezadá s tím, který má v repertoáru jeho krajan a kamarád Roger Federer.

Tři grandslamové tituly, o to cennější, že se Stanu Wawrinkovi urodily v období vlády nejsilnější generace tenisové historie. Zlatá medaile z olympiády 2008 po boku Federera, se kterým dokázal vyhrát i Davis Cup v roce 2014.

Švýcarský tenista slaví 35 narozeniny, toho času v karanténě, ze které posílá vtipné fotky do celého světa. Prohlédněte si, čím se Wawrinka prosadil a co činí jeho tenisovou kariéru nezapomenutelnou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy