Hádal se s Federerovou, proslavil trenýrky, teď baví karanténou. Wawrinkovi je 35

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2020 17:06
Stan the Man. Wawrinka, který jako jeden z mála narušil krutou nadvládu velké tenisové trojky, slaví v sobotu pětatřicáté narozeniny. Připomeňte si jeho kariéru.
French Open 2019: Stan Wawrinka
French Open 2019: Stan Wawrinka | Foto: Reuters

Jednoručný bekhend a tři grandslamy

Fenomenální jednoručný bekhend, který si nijak nezadá s tím, který má v repertoáru jeho krajan a kamarád Roger Federer.

Tři grandslamové tituly, o to cennější, že se Stanu Wawrinkovi urodily v období vlády nejsilnější generace tenisové historie. Zlatá medaile z olympiády 2008 po boku Federera, se kterým dokázal vyhrát i Davis Cup v roce 2014.

Švýcarský tenista slaví 35 narozeniny, toho času v karanténě, ze které posílá vtipné fotky do celého světa. Prohlédněte si, čím se Wawrinka prosadil a co činí jeho tenisovou kariéru nezapomenutelnou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy