"Fuj, bože, to se nedá." Takhle Azarenková testovala svíčkovou, smažák i margotku

mih mih
26. 10. 2020 11:57
Byla jednou z největších zahraničních hvězd ostravského tenisového turnaje. I proto si ji pořadatelé vybrali, aby na ní otestovali tradiční české pochutiny. Běloruska Viktoria Azarenková nakonec zvládla svíčkovou, smažený sýr, ale některé sladkosti už její chuťové buňky odmítly.

Vysmátá přišla ke stolu s celým svým týmem a dala se do hodování. Nejprve jednatřicetileté tenistce přistál na talíři smažený sýr s brambory. "Za mě dobré," zvedla Azarenková palec na kameru.

Jako druhý chod dostala bývalá světová jednička svíčkovou s karlovarským knedlíkem, na který si i zaklepala, zaujal ji zřejmě nejvíc.

"Je to trochu těžké jídlo, ale jinak taky dobré," dodala na konto tradičního českého pokrmu.

Pak přinesli pořadatelé tác s českými sladkostmi a Azarenková se pustila do pořádné analýzy, se kterou jí pomáhali i trenér a kondiční kouč. 

"Něco takového jsem hodně jedla jako malá," ukazovala Běloruska na fidorku. Ta její žebříček českých sladkostí ovládla, naopak to nejhorší hodnocení dostala kokosová tyčinka Margot.

"Fuj, o můj bože, to se nedá," začala se šklebit finalistka turnaje, jen co se do sladkosti zakousla. 

Dvojnásobná vítězka Australian Open jinak Českou republiku dobře zná, má ráda Prahu, kdysi prý byla s maminkou i v Ostravě. "To už si ale moc nepamatuju, znám to jen z vyprávění," přiznala.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Dalších 80 zatčených. V Turecku vydali nové zatykače na vojáky kvůli puči z roku 2016

Turecká prokuratura vydala zatykače na dalších osm desítek vojáků kvůli pokusu části ozbrojených sil o puč v roce 2016 a 850 dalších členů armády, včetně důstojníků má být z armády vyloučeno. Informovala o tom agentura Anadolu.

Nynější zatýkání se odehrálo v polovině z osmi desítek tureckých provincií. Kauzu vede prokuratura v jihoturecké provincii Izmir, která viní vojáky z podpory hnutí duchovního Fethullaha Gülena. Ten žije od roku 1999 v USA a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ho viní ze snahy jeho vládu svrhnout. Gülen obvinění ze zosnování puče odmítá.

Od neúspěšného pokusu o puč z července 2016, při jehož potlačování zemřelo na 250 lidí, je v osmdesátimilionovém Turecku vedeno soudní řízení proti 80 000 lidem. Dalších 150 000 státních zaměstnanců, včetně soudců, policistů i učitelů, bylo od té doby kvůli údajnému napojení na Gülenovo hnutí vyhozeno z práce. Z armády bylo za čtyři roky vyloučeno přes 20 000 vojáků, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy