Fruhvirtovy nadchly strhující výměnou. Při své první čtyřhře trápily americké hvězdy

av av
26. 3. 2023 15:08
Velký turnaj v Miami se talentovaným sestrám Lindě a Brendě Fruhvirtovým výsledkově nepovedl, přesto Češky upoutaly pozornost. Při své první společné čtyřhře na okruhu WTA sehrály vyrovnaný duel s druhým nejlepším párem světa.
Linda Fruhvirtová a Brenda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová a Brenda Fruhvirtová | Foto: Instagram Brenda Fruhvirtova

Ve dvouhře skončily obě v prvním kole. Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová překvapivě nestačila na Kanaďanku Katherine Sebovovou, patnáctiletá Brenda Fruhvirtová, která dostala divokou kartu do hlavní soutěže, zase marně zkoušela překvapit zkušenější Číňanku Wang Si-jü.

A jen jeden zápas si mladé Češky zahrály i ve čtyřhře.

Nejtěžší možný los jim do prvního kola jejich prvního společného deblového turnaje na elitním okruhu určil americké superhvězdy Coco Gauffovou a Jessicu Pegulaovou: při vynucené neúčasti Barbory Krejčíkové s Kateřinou Siniakovou nejvýše nasazený pár složený ze třetí a šesté hráčky světového singlového rankingu.

České tenistky v náročné konfrontaci rozhodně nezklamaly. Po kvalitním konkurenceschopném výkonu podlehly až po boji 3:6, 6:4, 4:10.

Navíc se blýskly strhující vyhranou výměnou, která obletěla svět tenisu. Atraktivní přestřelku zakončila vítězným prohozem starší Linda.

"Hrát čtyřhru s mou sestřičkou byla velká zábava. Nemůžu se dočkat dalších zápasů," napsala mladší Brenda na svém Instagramu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Ratifikaci Istanbulské úmluvy vláda projedná zřejmě až v polovině června

Vláda ve středu nebude rozhodovat o postoupení Istanbulské úmluvy k ratifikaci. Věc projedná zřejmě 14. června, uvedl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Předchozí vlády ratifikaci dokumentu odsouvaly kvůli kontroverzím, které text budí. Úmluva z roku 2011 odsuzuje domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky, takzvané zločiny ze cti či mrzačení genitálií.

Kabinetu Petra Fialy (ODS) zaslalo ministerstvo spravedlnosti návrh minulé pondělí, na následné středeční jednání ale zařazen nebyl. Blažek tehdy uvedl, že očekává, že se tak stane za týden. Ministři ve středu rozhodli pouze o tom, že při jednání Evropské unie o přijetí Istanbulské úmluvy by se měl český zástupce zdržet.

Dokument v Česku vyvolává rozporuplné reakce, a to i mezi představiteli vládní koalice. Odmítají ho konzervativci či sedm křesťanských církví. Zastánci úmluvy uvádějí, že pomůže zlepšit pomoc obětem a představuje i symbol, že násilí je v Česku nepřijatelné. Podle ženských organizací je úmluva terčem dezinformační kampaně některých spolků i jednotlivců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy