"Jdu pryč, mrznu!" French Open začalo rebelií, rozzuřená Azarenková opustila kurt

av av
27. 9. 2020 13:22
Očekávání jednoho z nejkontroverznějších a nejdivočejších grandslamů posledních let se naplnilo hned po pár minutách prvního dne Roland Garros. Běloruska Viktoria Azarenková ve velké zimě odehrála jen tři hry, pak i se soupeřkou na protest opustila kurt.
Viktoria Azarenková na French Open.
Viktoria Azarenková na French Open. | Foto: Reuters

Bývalá světová jednička nastoupila v 11 hodin na dvorec Suzanne Lenglenové, aby potvrdila pověst jedné z největších favoritek turnaje. V duelu proti Černohorce Dance Koviničové ale odehrála pouhé tři hry.

Potom si viditelně rozladěná Běloruska nechala na dvorec zavolat supervizora pařížského grandslamu.

A její vztek kulminoval.

"Lidi, vy tady nehrajete, nemáte ani potuchy, jaké tu panují podmínky. Já jsem schopná hrát ve všem možném, ale tohle je směšné. Nebudu tady sedět, vždyť mrznu," láteřila Azarenková kvůli dešti a zimě.

Žádost o to, aby pár minut vydržela na dvorci a počkala, než se počasí umoudří, Bělorusku ještě víc dopálila. 

"Ne, nebudu tady sedět, je moc velká zima. Je osm stupňů! Já žiju na Floridě, jsem zvyklá na teplo," odsekla podrážděně a vydala se za soupeřkou zeptat se, zda má stejný názor. Koviničová neváhala a připojila se k protestu.

"Je to směšné, je hrozná zima. Nemá smysl tady čekat, to tady budeme sedět jako kachny?" Rozčilovala se Azarenková těsně před tím, než se i se svou protivnicí odebrala do útrob stadionu.

Pauza pak trvala téměř hodinu. Na drtivé většině dvorců v areálu Rolanda Garrose přitom program dál probíhal bez přerušení.

Azarenková nakonec v pohodě postoupila po vítězství 6:1, 6:2, první velká kontroverze turnaje ale její pohodlnou výhru zastínila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy