Fotky české senzace v Paříži. Tak Vondroušová slavila postup do finále French Open

Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
Česká hráčka v Paříži potvrdila, že se letos rozehrála k vynikajícím výkonům. Její jízda nekončí. Šest zápasů, 12:0 na sety a postup do sobotního finále.
Na Vondroušové byla v semifinálovém klání vidět nervozita. Podobně se ale prezentovala také její soupeřka, Britka Johanna Kontaová. A tak nebyl k vidění příliš pohledný zápas. Češka nicméně v rozhodujících chvílích předvedla skvělé věci.
Několikrát se nepohodla s umpirovým rozhodčím Kaderem Nounim, ale všechno nakonec dopadlo dobře.
Vítězství 7:5, 7:6 se nerodilo lehce. Vondroušová prohrávala v prvním i druhém setu 3:5. I proto jakoby v první chvíli svému postup nevěřila.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 6. 2019 13:53
Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Hectorová dál vládne v obřím slalomu, v Kronplatzu vyhrála těsně před Vlhovou

Obří slalom Světového poháru v Kronplatzu vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová o 15 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou, která neudržela vedení po prvním kole. Na třetí místo se po druhé jízdě vyšvihla Francouzka Tessa Worleyová, která stejný závod v italském zimním středisku ovládla před rokem.

Vlhová po prvním kole měla náskok 34 setin před druhou Hectorovou. V druhé jízdě však zaznamenala až osmnáctý čas a k pěti slalomovým triumfům v této sezoně premiérový úspěch v obřím slalomu nepřidala. I tak snížila ztrátu na vedoucí ženu Světového poháru Američanku Mikaelu Shiffrinovou na 17 bodů.

Další zprávy