Fotky české senzace v Paříži. Tak Vondroušová slavila postup do finále French Open

Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
Česká hráčka v Paříži potvrdila, že se letos rozehrála k vynikajícím výkonům. Její jízda nekončí. Šest zápasů, 12:0 na sety a postup do sobotního finále.
Na Vondroušové byla v semifinálovém klání vidět nervozita. Podobně se ale prezentovala také její soupeřka, Britka Johanna Kontaová. A tak nebyl k vidění příliš pohledný zápas. Češka nicméně v rozhodujících chvílích předvedla skvělé věci.
Několikrát se nepohodla s umpirovým rozhodčím Kaderem Nounim, ale všechno nakonec dopadlo dobře.
Vítězství 7:5, 7:6 se nerodilo lehce. Vondroušová prohrávala v prvním i druhém setu 3:5. I proto jakoby v první chvíli svému postup nevěřila.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 6. 2019 13:53
Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy