Fotky české senzace v Paříži. Tak Vondroušová slavila postup do finále French Open

Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
Česká hráčka v Paříži potvrdila, že se letos rozehrála k vynikajícím výkonům. Její jízda nekončí. Šest zápasů, 12:0 na sety a postup do sobotního finále.
Na Vondroušové byla v semifinálovém klání vidět nervozita. Podobně se ale prezentovala také její soupeřka, Britka Johanna Kontaová. A tak nebyl k vidění příliš pohledný zápas. Češka nicméně v rozhodujících chvílích předvedla skvělé věci.
Několikrát se nepohodla s umpirovým rozhodčím Kaderem Nounim, ale všechno nakonec dopadlo dobře.
Vítězství 7:5, 7:6 se nerodilo lehce. Vondroušová prohrávala v prvním i druhém setu 3:5. I proto jakoby v první chvíli svému postup nevěřila.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 6. 2019 13:53
Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy