Fotky české senzace v Paříži. Tak Vondroušová slavila postup do finále French Open

Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
Česká hráčka v Paříži potvrdila, že se letos rozehrála k vynikajícím výkonům. Její jízda nekončí. Šest zápasů, 12:0 na sety a postup do sobotního finále.
Na Vondroušové byla v semifinálovém klání vidět nervozita. Podobně se ale prezentovala také její soupeřka, Britka Johanna Kontaová. A tak nebyl k vidění příliš pohledný zápas. Češka nicméně v rozhodujících chvílích předvedla skvělé věci.
Několikrát se nepohodla s umpirovým rozhodčím Kaderem Nounim, ale všechno nakonec dopadlo dobře.
Vítězství 7:5, 7:6 se nerodilo lehce. Vondroušová prohrávala v prvním i druhém setu 3:5. I proto jakoby v první chvíli svému postup nevěřila.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 6. 2019 13:53
Podívejte se na fotografie ze semifinále grandslamového Roland Garros v Paříži.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy