Českou jedničkou je Plíšková. Ve finále extraligy Kvitová dokonce musela odvracet kanára

20. 12. 2017 12:17
Finále letošní tenisové extraligy zahájil šlágr dvou elitních českých tenistek, Karolíny Plíškové a Petry Kvitové. Plíšková více než dvě hodiny trvající duel ovládla poměrem 6:4, 3:6, 6:1. Prostějov i díky ní obhájil titul v extralize.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: ČTK

Praha -  Na okruhu přehrála 24 českých hráček v řadě. Tentokrát už Petra Kvitová v rámci české Tenisové extraligy nestačila na krajanku Karolínu Plíškovou po setech 4:6, 6:3 a 6:1, která tak pomohla bodem Prostějovu.

Do zápasu ženských jedniček v říčanské hale vstoupila lépe světová čtyřka Plíšková, která dobře returnovala a nad hlavní hvězdou týmu Sparty také získala první set.

Ve druhé sadě se karta obrátila, Kvitová začala lépe servírovat, byla agresivnější, utekla do vedení 5:2 a srovnala pak i na 1:1.

Rozhodující set byl již plně ve znamení Plíškové. Dvojnásobná wimbledonská vítězka, která v předešlých letech hrála nejvyšší domácí soutěž jen za Prostějov, ztratila dvakrát za sebou servis, odvrátila za stavu 0:5 tři mečboly i kanára. Celý zápas už ale zvrátit nedokázala. Plíšková tak snížila skóre ve vzájemné bilanci s Kvitovou na 1:2 na zápasy.

"Výměn moc nebylo. Povrch je strašně rychlý, ještě s tou naší hrou. Byly ale dlouhé gamy, bylo to vyrovnané. Ve druhém setu jsem měla nějaké šance, na začátku se mi to nepovedlo a ona se pak zlepšila. Ve třetím se mi povedl začátek a už to bylo jednoznačnější," řekla České televizi Plíšková.

"V každém setu to bylo o jednom brejku. Když mě ve třetím brejkla rychle, bylo to náročné," prohlásila Kvitová. "Byl to super tréninkový zápas v přípravě a doufám, že to ještě vylepším, než začne sezona," dodala 29. hráčka světového žebříčku, jež na okruhu WTA drží sérii 24 vítězných zápasů proti krajankám.

Prostějov i díky příspěvku Plíškové titul nakonec obhájil, pražskou Spartu nakonec porazil 5:1. Jediný bod Pražanů získal Matěj Vocel.

Tenisová extraliga smíšených družstev - finále v Říčanech:

TK Agrofert Prostějov - TK Sparta Praha 5:1

Kovalík (SR) - Konečný 6:4, 6:4, Karolína Plíšková - Kvitová 6:4, 3:6, 6:1, Pavlásek - Vocel 2:6, 3:6, Šafářová - Siniaková 7:6 (8:6), 6:4, Gombos (SR) - Michnev 6:3, 6:3, Veselý - Jaloviec 7:6 (7:5), 2:6, 6:4.