Finále: Djokovič i Tsitsipas se vyváleli v antuce, šampion ustál i nenávist z publika

Novak Djokovič získal devatenáctý grandslamový titul, podruhé ovládl antukové Roland Garros. Podívejte se na fotografie z nezapomenutelného finále.
Novak Djokovič udělal důležitý krok k budoucímu označení "nejlepší hráč všech dob". Po Australian Open letos ovládl i Roland Garros a s devatenácti grandslamovými tituly je už jen o jeden za Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. Největším favoritem navíc Srb bude i na blížícím se Wimbledonu.
Největšího favorita, třináctinásobného vítěze a antukového krále Rafaela Nadala, odklidil Djokovič z cesty už v semifinále. V boji o trofej ale musel zdolat neméně zdatného soka. Byl jím dvaadvacetiletý Řek Stefanos Tsitsipas.
Na dvorec Philippa Chatriera se na očekávané finále přišla podívat i hollywoodská hvězda, herec a režisér Mel Gibson.
A i on viděl překvapivou první polovinu finále. Novak Djokovič se v prvním setu s Tsitsipasem přetahoval o každý míč a nakonec rozhodoval tie-break. Srbský favorit jej ztratil, když sám neproměnil setbol.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
13. 6. 2021 21:36
Novak Djokovič získal devatenáctý grandslamový titul, podruhé v kariéře ovládl antukové Roland Garros. Finálová bitva srbského šampiona proti řeckému mladíkovi Stefanu Tsitsipasovi nabídla úžasnou podívanou. Podívejte se na fotografie z nezapomenutelného tenisového klání na dvorci Philippa Chatriera.
 

Právě se děje

Další zprávy