Fenomenální, diví se svět. Neporazitelná Brenda letí nahoru, už nahání starší sestru

av av
14. 10. 2021 11:07
Čtrnáctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová získala další turnajový titul mezi juniorkami, v Chorvatsku ovládla kromě dvouhry i čtyřhru a v žebříčku už je v elitní desítce hráček do osmnácti let. Jen dvě místa za svou o dva roky starší sestrou Lindou.
Brenda Fruhvirtová.
Brenda Fruhvirtová. | Foto: ČTK

Češka působí neporazitelně, její vítězná série čítá už patnáct zápasů v řadě. Po triumfu v belgickém Charleroi nenašla přemožitelku ani v chorvatském Vrsaru, kde si připsala druhý letošní double: tedy vítězství v singlu i deblu na jediném turnaji.

Dva tituly ještě proložila suverénní jízdou na juniorském Billie Jean King Cupu, kde k historicky pátému zlatému úspěchu českého tenisu přispěla pěti výhrami bez ztráty jediného setu.

"Ve svých pěti singlových zápasech zratila celkem jen deset her. Fenomenální statistika," vrátil se ještě k nevšednímu vystoupení Brendy Fruhvirtové oficiální web organizace ITF.

Mladičkou Češku znovu vychválil v článku, v němž představoval nejnadějnější talenty světa.

Fruhvirtová mezi náctiletou smetánku patří bez nejmenších pochyb. Zejména kvůli kombinaci výkonů a jejího věku. Na juniorském mistrovství světa byla jediným protagonistou narozeným až v roce 2007.

Přesto nakonec platila za jednu z největších hvězd. 

"Ve čtrnácti už je 24. juniorkou světového žebříčku, což je hodné velkého obdivu," psala ITF. V tu chvíli ještě v nevědomí, že za pár dalších dnů bude její pozice ještě o něco obdivuhodnější.

Mečbol Brendy Fruhvirtové v chorvatském Vrsaru:

Po cestě za další trofejí v Chorvatsku totiž mladší z Fruhvirtových vystoupala už na desáté místo světa. O dvě pozice za starší sestru Lindu. Že je mezi elitou zdaleka nejmladší, netřeba připomínat.

Nejen, že v top 10 není žádná jiná tenistka narozená v roce 2007, ale ani v roce 2006. Další takhle mladá hráčka je až na 28. místě a u svého jména má rovněž českou vlaječku: Nikola Bartůňková.

Fruhvirtová letos na juniorském okruhu ITF získala už čtyři tituly ve dvouhře a další tři v deblu.

"V posledních týdnech se mi mimořádně dařilo. Všech úspěchů si vážím stejně a jsem za ně moc vděčná. Stojí za nimi kvalitní příprava a také fakt, že jsem konečně zdravotně v pořádku. Na začátku sezony jsem měla spoustu zdravotních komplikací. Moje vyhlídky nebyly růžové," citoval její pocity Tenisový svět. 

Brenda Fruhvirtová s dalším pohárem:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy