Federerova žeň. Švýcarský tenista ovládl galavečer ATP, posbíral hned tři ocenění

10. 11. 2017 13:54
Šestatřicetiletý tenista Roger Federer byl znovu hlavní postavou při udílení cen ATP. Na galavečeru v Londýně před nedělním začátkem Turnaje mistrů získal tři: už patnáctým rokem v řadě vyhrál hlasování fanoušků o nejoblíbenějšího hráče, potřinácté získal Cenu Stefana Edberga za sportovní chování a také byl oceněn za návrat roku.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Londýn - Roger Federer, vítěz 19 grandslamových turnajů se stále těší ohromné popularitě nejen u fanoušků, ale i u tenistů. Ti totiž rozhodují o majiteli Edbergovy ceny a rodák z Basileje ji má už posedmé v řadě.

Hlasování fanoušků kraluje nepřetržitě od roku 2003, jako poslední před ním ji před 15 lety převzal Marat Safin. Stejnou popularitu jako Federer si užívají v kategorii deblových dvojic bratři Bob a Mike Bryanovi z USA.

Poprvé byl Federer vyhlášen za návrat roku, protože poté, co loni vynechal druhou polovinu sezony po operaci kolena, letos na kurtech znovu předváděl své umění. Vyhrál grandslamy Australian Open i Wimbledon a pět dalších turnajů včetně tří Masters. Od roku 2003 už Federer posbíral celkem 36 ocenění ATP.

Cenu pro hráče roku převezme Španěl Rafael Nadal, který zakončí rok jako světová jednička, což už má jisté před Turnajem mistrů. Federer sezonu uzavře na druhém místě.

Hráčem s největším zlepšením i Hvězdou zítřka byl ve čtvrtek večer vyhlášen Denis Shapovalov z Kanady. Cenu pro trenéra roku má Neville Godwin, kouč Jihoafričana Kevina Andersona.