Federer měl na kurtu záchvat smíchu. Odbouralo ho jméno dalšího soupeře

av av
26. 1. 2020 16:08
Roger Federer přežil kritické chvíle v minulém kole proti Johnu Millmanovi a v osmifinále už byl zase suverénní. Po prvním prohraném setu dovolil v dalším průběhu zápasu Martonu Fucsovicsovi pouhých pět gemů.
Roger Federer v rozhovoru s Johnem McEnroem po postupu do čtvrtfinále Australian Open.
Roger Federer v rozhovoru s Johnem McEnroem po postupu do čtvrtfinále Australian Open. | Foto: Reuters

V průběhu těžké bitvy proti domácímu Australanovi byla na živoucí legendě vidět velká nervozita. Zvlášť ve chvíli, kdy v rozhodujícím super tie-breaku pátého setu prohrával 4:8 a byl pouhé dva míčky od překvapivého vyřazení. 

Jaký rozdíl oproti duelu s maďarským soupeřem. Jeho závěr pojal švýcarský fenomén více méně exhibičně a k rozhovoru s Johnem McEnroem dorazil ve vyloženě euforickém rozpoložení.

To vygradovalo až k záchvatu smíchu, když přišla řeč na jméno dalšího Federerova soupeře. Tím bude Američan Tennys Sandgren.

Známý vtipálek McEnroe položil Federerovi otázku takovým způsobem, že se šlo jen těžko ubránit smíchu.

"V dalším kole budeš hrát s hráčem, který má asi to nejlepší jméno v historii tenisu. Jeho jméno je Tennys. Nevím, proč ho tak rodiče pojmenovali, ale bůh jim žehnej, protože je ve čtvrtfinále Australian Open," prohlásil sedminásobný grandslamový šampion z let 1979 - 1984.

"Bylo jasné, že baseball hrát nebude," reagoval Federer, držitel dvaceti grandslamových triumfů. 

Publikum propuklo v smích, zatímco Federer se marně snažil zachovat vážnou tvář. A pak se nechal unést: "Nikdy ve své kariéře jsem ještě nehrál proti Tennysu. Hrál jsem hodně tenisu v životě, ale nikdy proti Tennysu," chechtal se osmatřicetiletý šampion. Až rozesmátý McEnroe raději téma ukončil.

Pro pořádek, jméno Tennyse Sandgrena ve skutečnosti nemá nic společného s tenisem. Američan jej získal po svém švédském pradědečkovi.

Osmadvacetiletý rodák z Tennessee nicméně prožívá skvělý turnaj, podobně jako před dvěma lety, kdy v Melbourne rovněž došel do čtvrtfinále. Aktuálně až stý hráč světového žebříčku letos vyřadil slavnějšího krajana Sama Querreyho nebo italské hvězdy Mattea Berrettiniho a Fabia Fogniniho.

"Hraje výborně a moc se těším, až si proti němu zahraju. Zatím jsem ho viděl hrát jen v televizi, takže jsem zvědavý, jestli bude tak dobrý i ve skutečnosti," prohlásil Federer už vážným tónem na tiskové konferenci.

Ačkoli to na jeho výkonu nebylo znát, Federer přiznal, že po maratónské bitvě s Millmanem měl určité fyzické problémy.

"Druhý den ráno a ještě dnes ráno jsem ležel v posteli a přemlouval se, abych vstal," podotkl muž, který v Austrálii slavil šest titulů, ten zatím poslední v roce 2018.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy