Třetí set trval neuvěřitelných 30 gemů, nakonec ale Plíšková vydřela první bod

228 minut a rychlá porážka. Tak Plíšková v maratonu udolala Francouzku a Kvitová neuspěla
Petra Kvitová na svoji týmovou kolegyni nenavázala. Po její porážce 6:7 a 3:6 s domácí jedničkou Caroline Garciaovou je stav duelu 1:1.
Světová šestka Plíšková dnes ve Štrasburku vydřela výhru nad Mladenovicovou po třech hodinách a 48 minutách po setech 6:3, 4:6 a 16:14.
Halu při zahájení rozezněla francouzská hymna Marseillaisa, jejíž tóny poprvé zazněly právě ve Štrasburku, a natěšení diváci i kapitánka Amélie Mauresmová tradičně zplna hrdla zpívali.
Mladenovicová si počkala, až hala před úvodním servisem ztichne, ale nervozitu nesetřásla.
12. 11. 2016 18:01
Karolína Plíšková v úvodním duelu finále Fed Cupu porazila Kristinou Mladenovicovou 6:3, 4:6, 16:14, a český tým se tak ujal vedení 1:0 na zápasy. První zápas finále trval tři a tři čtvrtě hodiny.

Štrasburk - Český tým udělal v sobotu první krok k vítězství v letošním Fed Cupu. Karolína Plíškováv bezmála čtyřhodinovém úvodním utkání finále porazila Kristinu Mladenovicovou 6:3, 4:6, 16:14.

"To byl určitě nejdelší zápas, který jsem kdy ve Fed Cupu hrála," uvedla po utkání pro Českou televizi Plíšková. "Nehrála jsem svůj nejlepší tenis, ale naštěstí to dobře dopadlo a bod je v šatně."

Druhý bod ve večerním duely nepřidala Petra Kvitová, která podlehla Caroline Garciaové ve dvou setech. Více čtěte zde

Svěřenkyně kapitána Petra Pály vyhrály Fed Cup čtyřikrát v uplynulých pěti letech. Ve Štrasburku usilují o třetí triumf za sebou, čímž by napodobily úspěchy československého výběru z let 1983 až 1985. Naposledy hattrick v soutěži vybojovaly španělské tenistky před 21 lety.

Začátek byl snadný, pak ale přišlo drama

Plíšková nastoupila ve Štrasburku proti domácí dvojce v roli velké favoritky a od začátku vypadalo z českého pohledu všechno dobře. Světová šestka sebrala soupeřce servis hned v první hře a brzy vedla 3:1. Mladenovicová se sice dokázala dotáhnout zpět na 3:3, jenže poté znovu přišla o podání a Plíšková už dovedla první set do vítězného konce.

První sada byla z obou stran poněkud nervózní a obě hráčky dělaly mnoho nevynucených chyb. To ve druhém setu si podání držely až do stavu 3:3. V následujících třech gemech uspěla vždy hráčka na příjmu, Plíšková vyrobila v jednom gemu dokonce čtyři dvojchyby a Mladenovicová podávala za stavu 5:4 na vyrovnání. Díky dobrému servisu to zvládla a utkání šlo do rozhodující sady

Vedení 5:2 Plíšková promrhala

Česká tenistka se ve třetím setu uklidnila, ztráta předchozí sady ji nijak nerozhodila a brzy si začala vypracovávat šance při podání soupeřky. Za stavu 3:2 využila Plíšková třetí brejkbol, získaný brejk potvrdila a rázem vedla už 5:2. Ale v té době se Mladenovicová rozehrála k životnímu výkonu. Riskovala, útočila a s naplněnou štrasburskou halou v zádech se vrátila zpět do zápasu.

Francouzka nemusela odvracet žádný mečbol, získala tři hry v řadě a srovnala na 5:5. Následující hru získala Plíšková a na příjmu potom vedla už 30:0. Jenže Mladenovicová se dokázala zkoncentrovat a vyrovnat na 6:6. Ve Fed Cupu nerozhoduje při vyrovnaném třetím setu tiebreak, a tak se klasickým způsobem pokračovalo dál.

Mladenovicová dopodávat nedokázala

Do stavu 9:8 pro Plíškovou si obě hráčky držely podání víceméně bez potíží. Na domácí hráčce se potom začala podepisovat náročnost třísetové bitvy a Mladenovicová začaly trápit křeče stehenního svalu. Přesto ale dokázala na podání odvrátit dva mečboly Plíškové. Při tom prvním se Karolíně nevyplatil risk na returnu, proti druhému trefila Francouzka eso.

Podívejte se na mečbol Plíškové:

Mladenovicová srovnala na 9:9, nechala se ošetřit a mohlo se pokračovat. Francouzka připravila Plíškovou o podání a poprvé v prodlouženém třetím setu vedla. Dopodávat ale nedokázala, Češka si vzala ztracený servis zpátky a pořád byla mírně ve výhodě. Za stavu 15:14 si Plíšková odskočila na toaletu a ve třicátém gemu třetí sady konečně rozhodla.

Francouzská tenistka pomohla Plíškové svými chybami ke třem mečbolům pohromadě a rodačka z Loun využila hned prvních z nich. Po 3 hodinách a 51 minutách urvala Plíšková nejdelší zápas ve finále Fed Cupu na svou stranu a přinesla do kabiny první bod. Na vítězství se ale v zápase s houževnatou Francouzkou pořádně nadřela.

"Výborně servírovala, měla životní formu, takže bylo těžké si vypracovat brejkbol. Naštěstí jsem to využila. Při těch prvních šancích jsem neudělala chybu, ale ona hrála výborně, skvěle podávala. Nevím, jak by to vypadalo, kdybych takový zápas prohrál," uvedla po zápase Plíšková.