Fed Cup umírá. Jaký milionář si namastí kapsu? Tenistek a fanoušků se nikdo neptal

av av
27. 6. 2019 15:30
Organizace ITF sklízí po schválené revoluci Fed Cupu hrozny hněvu. Naštvaní jsou tenisoví fanoušci po celém světě, jejich dlouhodobé protesty totiž nikoho nezajímaly. Jak se ukázalo, funkcionáři změny příliš nekonzultovali ani se samotnými národními svazy. Vše se schválilo v tichosti za zavřenými dveřmi. Podívejte se na ostré reakce.
Siniaková vs. Buzarnescuová, Fed Cup, Česko vs. Rumunsko
Siniaková vs. Buzarnescuová, Fed Cup, Česko vs. Rumunsko | Foto: Dalibor Sosna

Velké změny jsou tady, do praxe se zavedou už v příští sezoně. Fed Cup bude vrcholit týdenním finálovým turnajem dvanácti týmů už v dubnu. V nadcházejících třech letech bude jeho dějištěm maďarská Budapešť, hrát se bude na antuce. 

V únoru se bude hrát kvalifikace, ze které vzejde osm účastníků finále. Jistou účast už mají letošní finalistky z Austrálie a Francie, domácí Maďarky (které mimochodem nemají ani jednu hráčku v elitní stovce) a jednomu celku ITF udělí divokou kartu.

Ve finále se vytvoří čtyři tříčlenné skupiny, vítěz každé z nich postoupí do semifinále. Jednotlivé duely se budou skládat ze dvou dvouher a jedné čtyřhry, vše hrané v jeden den.

Ve finálovém turnaji, který se poprvé uskuteční 14. až 19. dubna 2020, se podle ITF rozdělí 18 milionů dolarů, z toho 12 mezi hráčky a šest dostanou svazy.

 

Právě se děje

Další zprávy