Famózní Krejčíková. Češka ve finále zdolala světovou jedničku a slaví cenný titul

Aktualizováno 25. 2. 2023 18:17
Barbora Krejčíková porazila ve finále tenisového turnaje v Dubaji světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2 a získala na silně obsazené akci kategorie WTA 1000 první letošní titul.
Barbora Krejčíková po vítězství ve finále turnaje v Dubaji
Barbora Krejčíková po vítězství ve finále turnaje v Dubaji | Foto: Reuters

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros zdolala trojnásobnou grandslamovou šampionku za hodinu a 32 minut. Při deváté finálové účasti na okruhu vybojovala šestý triumf ve dvouhře.

Krejčíková předčila Šwiatekovou podruhé za sebou a vyrovnala bilanci vzájemných zápasů na 2:2.

Naposledy proti ní uspěla vloni v říjnu ve finále turnaje v Ostravě. Tentokrát ukončila polské tenistce sérii osmi vítězství a uštědřila jí teprve třetí porážku v kalendářním roce.

Sedmadvacetiletá Krejčíková završila turnaj ziskem dalšího cenného skalpu. V Dubaji předtím porazila také světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska, trojku Jessicu Pegulaovou z USA a osmičku Darju Kasatkinovou z Ruska, vyřadila i krajanku Petru Kvitovou.

Stala se teprve pátou ženou v historii, která během jediného týdne porazila tři nejlepší hráčky rankingu WTA.

V hlavním městě Spojených arabských emirátů nechala zapomenout na předloňskou finálovou porážku se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - finále: Krejčíková (ČR) - Šwiateková (1-Pol.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - finále: Kuděrmětovová, Samsonovová (Rus.) - Čchan Chao-čching, Čchan Jüng-žan (Tchaj-wan) 6:4, 6:7 (4:7), 10:1.