Kvitová titul nezískala, v Berlíně podlehla Svitolinové

17. 7. 2020 15:45
Česká tenistka Petra Kvitová titul na exhibičním turnaji v Berlíně nezískala. V odloženém finále, jež se ve středu neodehrálo kvůli dešti, podlehla světová dvanáctka 6:3, 1:6, 5:10 žebříčkové favoritce Elině Svitolinové z Ukrajiny
Petra Kvitová ve finále exhibičního tenisového turnaje v Berlíně.
Petra Kvitová ve finále exhibičního tenisového turnaje v Berlíně. | Foto: Reuters

Finále bylo vyvrcholením prvního ze dvou berlínských turnajů a mělo se původně odehrát na trávě na stadionu Steffi Grafové. Kvůli nepříznivému středečnímu počasí však bylo přeloženo na kurt s tvrdým povrchem do hangáru bývalého letiště Tempelhof, kde v pátek zároveň začala druhá berlínská exhibice.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová v úvodní části turnaje potvrdila, že tráva je jejím oblíbeným povrchem, a bez ztráty setu porazila domácí Němku Andreu Petkovicovou i Nizozemku Kiki Bertensovou. Třicetiletá Češka výborně začala také dnešní finále a získala první set, pak už ale převzala otěže zápasu pátá hráčka světa Svitolinová.

Kvitové se tak nepodařilo získat druhou trofej po koronavirové pauze, na konci května vyhrála v Praze turnaj O pohár prezidenta ČTS. V sobotu se česká tenistka zapojí na Tempelhofu i do druhého berlínského turnaje, její semifinálovou soupeřkou bude vítězka německého duelu mezi Petkovicovou a 1260. hráčkou světa Alexandrou Vecicovou.