Lehečka vypadl v Monte Carlu v prvním kole, překvapivě končí Djokovič

12. 4. 2022 17:03
Dvacetiletý tenista Jiří Lehečka po úspěchu v kvalifikaci vypadl při premiéře na turnaji kategorie Masters v Monte Carlu v prvním kole. S Belgičanem Davidem Goffinem prohrál 4:6, 3:6. Hned v úvodním zápase skončil i Srb Novak Djokovič. Světová jednička, která se představila teprve na druhém turnaji v sezoně, podlehla v druhém kole Španělovi Alejandru Davidovichovi 3:6, 7:6, 1:6.
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka | Foto: ČTK

Lehečka, kterému patří ve světovém žebříčku 99. místo, podlehl čerstvému vítězi turnaje v Marrákeši za hodinu a půl. První set rozhodl 47. hráč světa Goffin brejkem v pátém gamu. Mladý český daviscupový reprezentant měl šanci vyrovnat v osmé hře, ale ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužil.

Druhou sadu začal Lehečka ztraceným servisem. Sám o prolomení Belgičanova podání usiloval znovu marně. Naopak v devátém gamu neuhrál při svém podání ani fiftýn a s monackou antukou se rozloučil.

Djokovič se objevil na ATP Tour poprvé od konce února, kdy prohrál ve čtvrtfinále v Dubaji s Jiřím Veselým. Nedávné velké turnaje v Indian Wells a Miami čtyřiatřicetiletý Srb vynechal kvůli chybějícímu očkování, které ho připravilo už o start na Australian Open.

Herní pauza byla na výkonu dvacetinásobného grandslamového šampiona znát. Davidovich, který figuruje v pořadí ATP na 46. místě, mu v prvním setu sebral třikrát podání. V druhé sadě vedl dvaadvacetiletý Španěl už 3:0, ale Djokovič vyrovnal a těsný tie-break rozhodl pro sebe. Třetí set už byl jasnou záležitostí Davidoviche, který v dlouhém sedmém gamu proměnil druhý mečbol a po dvou hodinách a 55 minutách mohl slavit největší výhru v kariéře.

Soupeře z Top Ten porazil Davidovich teprve podruhé. Djokovičovi sebral devětkrát podání, což se srbské hvězdě v zápase na dva vítězné sety stalo teprve popáté.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,802.475 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Goffin (Belg.) - Lehečka (ČR) 6:4, 6:3, Fritz (10-USA) - Catarina (Mon.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:4, Sonego (16-It.) - Ivaška (Běl.) 6:3, 6:3, Evans (Brit.) - Bonzi (Fr.) 6:0, 7:6 (7:4), Ruusuvuori (Fin.) - Otte (Něm.) 6:4, 6:3, Martínez (Šp.) - Humbert (Fr.) 6:4, 7:6 (7:5), Djere (Srb.) - Cressy (USA) 6:4, 6:7 (7:9), 6:2, Musetti (It.) - Paire (Fr.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:2, Rune (Dán.) - Karacev (Rus.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:3.

2. kolo:

Davidovich (Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 6:3, 6:7 (5:7), 6:1, Tsitsipas (3-Řec.) - Fognini (It.) 6:3, 6:0, Dimitrov (Bulh.) - Lajovič (Srb.) 4:6, 6:3, 6:2.