Rozhořčený i zklamaný Nadal: Někdo by se měl zamyslet, chceme žít normálně i po konci kariéry

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 24. 1. 2018 7:12
Rafael Nadal přemítá, jak dlouho mohou tenisté zdravotně vydržet bitvy na velmi tvrdých površích.
Rafael Nadal ve čtvrtfinále Australian Open
Rafael Nadal ve čtvrtfinále Australian Open | Foto: Reuters

Melbourne - Světovou jedničku Rafaela Nadala opět zastavily zdravotní problémy. Tentokrát ne s kolenem, s nímž laboroval na podzim a předčasně ukončil sezonu, ale se svalem. Marinu Čiličovi skrečoval čtvrtfinále Australian Open na začátku pátého setu.

Vyšetření magnetickou rezonancí v Melbourne odhalilo poraněný ohybač kyčle, zranění bude Nadal léčit zhruba tři týdny. Do turnajů se vrátí na konci února v Acapulcu.

"Ve třetím setu jsem začal cítit, že je sval trochu unavený, ale mohl jsem hrát bez omezení. Potom ale ve čtvrtém při jednom pohybu, myslím, že při drop shotu, jsem něco ucítil. V ten moment bylo jasné, že se něco stalo," popsal jednatřicetiletý tenista.

Na grandslamech bojovník z Mallorky odehrál už přes 250 zápasů a vzdal dnes podruhé. Poprvé to bylo také v Melbourne Parku a ve čtvrtfinále - v roce 2010 s Andym Murraym. Ten letos v Austrálii není a dává se dohromady po operaci kyčle. Vážnější zdravotní potíže má v poslední době více špičkových hráčů než kdy jindy.

"Někdo z vedení tour by se měl nad tím zamyslet. Měli by popřemýšlet o zdraví hráčů. I po konci kariéry chceme žít normálně a bez zranění. Nevím, jestli vydržíme hrát na takovémto strašně tvrdém povrchu," řekl tenista, jenž během kariéry vybojoval na grandslamech 16 titulů. 

Desetkrát to dokázal na antuce Roland Garros, jednou v Austrálii (2009), dvakrát na wimbledonské trávě a třikrát v New Yorku na US Open.

Při bitvě s Chorvatem Čiličem, která předčasně skončila po necelých čtyřech hodinách, si nechal ošetřit nohu ve čtvrtém setu za stavu 1:4. Od té doby kulhal a překonával bolest.

Nakonec dopadl stejně jako v listopadu na Turnaji mistrů, z nějž odstoupil kvůli problémům s kolenem. Rovněž v pravé noze. "Další těžký moment a propásnutá šance. Je těžké to přijmout," posteskl si Nadal.

Malou útěchou pro něj může být, že i po Australian Open, ať ho vyhraje kdokoli, zůstane v čele světového žebříčku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy