Plíšková se rozloučila se skupinou Turnaje mistryň rychlou prohrou. Do semifinále ji doprovodí Venus

26. 10. 2017 15:57
Poznala vlastní medicínu. Dosud suverénní Karolína Plíšková utrpěla ve třetím zápase Bílé skupiny na Turnaji mistryň v Singapuru krutý výprask 3:6 a 1:6 od Lotyšky Jeleny Ostapenkové. Česká tenistka odcházela z kurtu po hodině a osmi minutách. Smutnit ale nemusela, díky dvěma jasným výhrám měla jisté první místo a tedy i postup do semifinále.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Singapur  - Tenistka Karolína Plíšková si na Turnaji mistryň na závěr základní skupiny připsala první prohru, po dvou jasných vítězstvích podlehla v Singapuru Lotyšce Jeleně Ostapenkové 3:6, 1:6. Postup do semifinále i prvenství ve skupině už měla Plíšková zajištěné, naopak Ostapenková byla už před utkáním z dalších bojů vyřazena.

Zatímco v předchozích duelech s Američankou Venus Williamsovou i Španělkou Garbiňe Muguruzaovou ztratila Plíšková servis vždy pouze jednou, dnes ho proti vítězce letošního French Open neudržela hned pětkrát. V prvním setu vedla 3:2, ale poté již neuhrála ani game.

Ve druhé sadě turnajová i světová trojka rychle prohrávala 0:3. Pak sice čistou hrou snížila, avšak to bylo z její strany vše. Ostapenková zápas bez problémů dopodávala a po necelých 70 minutách proměnila první mečbol. Po dvou porážkách ve vzájemných zápasech porazila Plíškovou poprvé v kariéře.

Lotyška si díky premiérovému vítězství na turnaji zajistila prémii 153 tisíc dolarů. Naopak Plíšková přišla kromě finanční odměny o šanci připsat si navíc 125 bodů, které mohou být důležité v boji o post světové jedničky na konci roku.

V přímém souboji o druhé postupové místo z Bílé skupiny porazila veteránka Venus Williamsová 7:5, 6:4 nejlepší hráčku sezony Garbiňe Muguruzaovou. Sedmatřicetiletá Američanka oplatila o třináct let mladší Španělce porážku z letošního wimbledonského finále a v semifinále se utká s vítězkou Červené skupiny. Tou se v pátek stane buď Dánka Caroline Wozniacká, nebo Francouzka Caroline Garciaová.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:

Bílá skupina:

Ostapenková (7-Lot.) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:3, 6:1, V. Williamsová (5-USA) - Muguruzaová (2-Šp.) 7:5, 6:4.