Do třetice všeho dobrého. Buzarnescuová deklasovala řeckou soupeřku a má první titul

ČTK ČTK
6. 8. 2018 7:58
Mihaela Buzarnescuová se na třetí pokus dočkala premiérového titulu z okruhu WTA. V San Jose přehrála ve finále Marii Sakkariovou 6:1 a 6:0.
Mihaela Buzarnescuová hrála finále v Hobartu a v Praze, ale na titul dosáhla až v San Jose.
Mihaela Buzarnescuová hrála finále v Hobartu a v Praze, ale na titul dosáhla až v San Jose. | Foto: Reuters

San Jose - Rumunská tenistka Mihaela Buzarnescuová deklasovala ve finále turnaje v San Jose Marii Sakkariovou z Řecka za hodinu a čtvrt 6:1, 6:0 a získala první titul v kariéře. Ve světovém žebříčku WTA se díky tomu posune do elitní dvacítky.

Třicetiletá Buzarnescuová uspěla ve finále na třetí pokus. Letos o titul marně usilovala už v Hobartu, kde podlehla Elise Mertensové, a v Praze. V české metropoli nestačila na Petru Kvitovou.

"Dokázala jsem tentokrát udržet emoce na uzdě a zůstala jsem soustředěná. Snažila jsem se to brát jako normální zápas a ne jako finále. I po prvním setu jsem myslela, že to může otočit, nebylo to snadné. Až když jsem vedla 3:0, věřila jsem, že to opravdu můžu vyhrát," řekla Buzarnescuová, jež se stala už šestou hráčkou, která letos na okruhu WTA získala premiérový titul.

Třiadvacetiletá Sakkariová doplatila na nervozitu z finálového debutu, promarněné příležitosti ale nelitovala. "Získala jsem sebevědomí a zkušenosti, takže to byl skvělý týden. Na příští finále budu lépe připravena," řekla Sakkariová.

Tenisový turnaj žen v San Jose (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Buzarnescuová (5-Rum) - Sakkariová (Řec.) 6:1, 6:0.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy