"Dlouho ležel na zemi, byla jsem z toho špatná." Krejčíkovou vyděsil kolaps podavače

mih mih
17. 1. 2020 13:59
Tenhle zápas jí uvízne v paměti. Česká tenistka Barbora Krejčíková v pátek postoupila do finále kvalifikace Australian Open, ale víc než na vlastní postup myslela na podavače míčů, který se v průběhu utkání zhroutil na kurt a lékaři ho odnesli na nosítkách.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Milan Kammermayer

Sotva se zápas mezi Češkou a Američankou Varvarou Lepchenkovou rozjel, za stavu 2:2 ho přerušil ošklivý moment. Pod plachtou v zadní části kurtu se za ostrého sluníčka zhroutil jeden z malých podavačů míčů a zůstal ležet. 

"Byla jsem připravená na returnu, Lepchenková si nadhazovala míček a najednou slyším ránu, jak kdyby spadl nějaký billboard. Otočím se a vidím, jak sběrač leží na zemi. Kluk spadl, hrozně dlouho se nehýbal a přišlo mi, že nekomunikoval," popsala Krejčíková situaci pro Tenisový svět.

Pořadatelé utkání přerušili na 25 minut a lékaři odnesli podavače na nosítkách z kurtu.

"Nechci teď o tom radši ani moc přemýšlet. Byla jsem z toho ve stresu a radši jsem úplně odešla z kurtu. Byla jsem z toho hodně špatná. Doufám, že bude v pořádku," přiznala po zápase a i prostřednictvím sociální sítí zjišťovala, jak to chlapcem vypadá.

Podle informací z dějiště prvního grandslamu je klučina v pořádku, pořadatelé ho svěřili do péče rodičů a lékaři mu nařídili několikadenní volno.

Češka po návratu na kurt vyhrála duel dvakrát 6:4 a o start v hlavní fázi Australian Open si zahraje proti Sachii Vickeryové, také Američance. 

"Trénovala jsem s ní před dvěma týdny v Hongkongu, takže to bude určitě zajímavé. Pro mě je hlavní, že jsem zdravá a po zranění schopna zase hrát. Dvě kola kvalifikace jsou teď pro mě vlastně bonus," netlačí na sebe Krejčíková.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 53 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy