Djokoviče vytočil fanoušek s čepicí Federera. Kamarád z dětství, kamufloval Srb

av av
30. 9. 2020 12:51
Novak Djokovič vletěl do Roland Garros jako uragán, proti Švédu Mikaelu Ymerovi ztratil v prvním kole pouze pět her. I přes naprosto dominantní výkon bez sebemenších starostí se ale světová jednička nevyvarovala dalšího nervózního momentu, o kterém se mluví.
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. | Foto: Reuters

Srbský tenista na kurtu Philippa Chatriera potvrdil pozici jednoho z největších favoritů. Ne-li toho úplně největšího.

Narozdíl od dvanáctinásobného šampiona pařížského grandslamu Rafaela Nadala mu totiž naprosto vyhovují letošní specifické podmínky. Ostatně i výsledkově zvládl rodák z Bělehradu první kolo o něco přesvědčivěji.

Djokovič ale rovněž dostál svému prohlášení z minulého týdne. Po diskvalifikaci z US Open se nervózně choval i na turnaji v Římě, který jasně ovládl. Nadával v srbštině, hádal se s rozhodčím a rozmlátil i raketu.

"Není to první a ani poslední raketa, kterou jsem rozbil. Udělal jsem to dřív a velmi pravděpodobně to udělám zase. Nechci to dělat, ale když to přijde, stane se to. Někdy tak upouštím hněv. Jsme jen lidé a děláme, co můžeme," uvedl.

Důkaz o tom, že už jde zase o jiného Djokoviče než toho, který před třemi lety vyznával filozofii míru a lásky a meditoval s guru Pepe Imazem pomocí dlouhých objetí, přišel i v prvním kole Roland Garros.

Přes poklidný průběh se nechal vytočit fanouškem, který nepatřičně slavil jednu z mála Srbových nevynucených chyb.

Mladíkovi s čepicí edice Rogera Federera na hlavě věnoval dlouhý zlý pronikavý pohled a poslal mu ironický vzdušný polibek.

Když byl na "incident" na tiskové konferenci tázán, zvolil taktiku stručné kamufláže, která nepřipouštěla další diskusi. "Byl to můj kamarád z dětství. Poslal jsem mu pusu, velmi rád jsem ho viděl."

Šampion French Open z roku 2016 jinak exceloval, vyhrál 74 procent míčů po svém prvním servisu a proměnil devět z jedenácti brejkbolů. V Paříži se může stát prvním mužem v otevřené éře, který dokáže každý ze čtyř grandslamů ovládnout alespoň dvakrát.

Předtím se totéž povedlo jen Rodu Laverovi a Royu Emersonovi.

Nejlepší úder hracího dne a dost možná i celého turnaje si ale paradoxně připsal mladý Švéd Ymer.

Jinak zoufale se zmítající pod nadvládou světové jedničky předvedl fantastický prohoz takzvaným tweenerem, kterému musel uznale a pobaveně zatleskat i sám Djokovič.

Video: Mikael Ymer - shot of the day | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy