Djokoviče vytočil fanoušek s čepicí Federera. Kamarád z dětství, kamufloval Srb

av av
30. 9. 2020 12:51
Novak Djokovič vletěl do Roland Garros jako uragán, proti Švédu Mikaelu Ymerovi ztratil v prvním kole pouze pět her. I přes naprosto dominantní výkon bez sebemenších starostí se ale světová jednička nevyvarovala dalšího nervózního momentu, o kterém se mluví.
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. | Foto: Reuters

Srbský tenista na kurtu Philippa Chatriera potvrdil pozici jednoho z největších favoritů. Ne-li toho úplně největšího.

Narozdíl od dvanáctinásobného šampiona pařížského grandslamu Rafaela Nadala mu totiž naprosto vyhovují letošní specifické podmínky. Ostatně i výsledkově zvládl rodák z Bělehradu první kolo o něco přesvědčivěji.

Djokovič ale rovněž dostál svému prohlášení z minulého týdne. Po diskvalifikaci z US Open se nervózně choval i na turnaji v Římě, který jasně ovládl. Nadával v srbštině, hádal se s rozhodčím a rozmlátil i raketu.

"Není to první a ani poslední raketa, kterou jsem rozbil. Udělal jsem to dřív a velmi pravděpodobně to udělám zase. Nechci to dělat, ale když to přijde, stane se to. Někdy tak upouštím hněv. Jsme jen lidé a děláme, co můžeme," uvedl.

Důkaz o tom, že už jde zase o jiného Djokoviče než toho, který před třemi lety vyznával filozofii míru a lásky a meditoval s guru Pepe Imazem pomocí dlouhých objetí, přišel i v prvním kole Roland Garros.

Přes poklidný průběh se nechal vytočit fanouškem, který nepatřičně slavil jednu z mála Srbových nevynucených chyb.

Mladíkovi s čepicí edice Rogera Federera na hlavě věnoval dlouhý zlý pronikavý pohled a poslal mu ironický vzdušný polibek.

Když byl na "incident" na tiskové konferenci tázán, zvolil taktiku stručné kamufláže, která nepřipouštěla další diskusi. "Byl to můj kamarád z dětství. Poslal jsem mu pusu, velmi rád jsem ho viděl."

Šampion French Open z roku 2016 jinak exceloval, vyhrál 74 procent míčů po svém prvním servisu a proměnil devět z jedenácti brejkbolů. V Paříži se může stát prvním mužem v otevřené éře, který dokáže každý ze čtyř grandslamů ovládnout alespoň dvakrát.

Předtím se totéž povedlo jen Rodu Laverovi a Royu Emersonovi.

Nejlepší úder hracího dne a dost možná i celého turnaje si ale paradoxně připsal mladý Švéd Ymer.

Jinak zoufale se zmítající pod nadvládou světové jedničky předvedl fantastický prohoz takzvaným tweenerem, kterému musel uznale a pobaveně zatleskat i sám Djokovič.

Video: Mikael Ymer - shot of the day | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

před 29 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 50 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy