Djokoviče během zápasu mučil žaludek. Zvládl jsem to s pomocí doktora a boha, řekl Srb po výhře

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 8. 2018 10:15
Novak Djokovič touží po titulu ze Cincinnati. Pětkrát tam hrál finále, nikdy však neuspěl.
Novak Djokovič.
Novak Djokovič. | Foto: Reuters

Cincinnati - Žaludeční problémy nezastavily Novaka Djokoviče v Cincinnati, kde má šanci zkompletovat sbírku titulů ze všech devíti turnajů Masters. S Francouzem Adrianem Mannarinem sice prohrál první set, ale pak už ztratil pouhé tři gamy a je v osmifinále.

Na Western & Southern Open hrál jednatřicetiletý tenista z Bělehradu finále už pětkrát, nikdy však poslední zápas nezvládl.

Trofejí z Masters má bývalý lídr žebříčku Djokovič zatím 30, o tři méně než současný tenisový vládce Rafael Nadal. Mannarino pro něj byl ve středu dlouho těžkou překážkou. V závěru druhého setu za stavu 5:2 si totiž Djokovič nechal na kurt přivolat lékaře a pak přiznal, že má žaludeční obtíže.

"Set a půl jsem se cítil hrozně. Neměl jsem dobrou noc, ale musel jsem to překonat. A pak s pomocí doktora a boha jsem tuto výzvu skutečně překonal," řekl Djokovič pro web ATP.

Zbývajících osm Masters - Canadian Open (v Montrealu či Torontu), Indian Wells, Řím, Madrid, Miami, Monte Carlo, Paříž a Šanghaj - už minimálně jednou dobyl. O to větší je jeho hlad po titulu z Cincinnati. "Spíš je to pro mě větší motivace než tlak," řekl. "Je jasné, že chci tenhle turnaj vyhrát, snad se mi to povede," dodal.

Srbského tenistu, který se na jaře vrátil po delší pauze a operaci lokte, propustil trenérský tým včetně Radka Štěpánka a vyhrál počtvrté Wimbledon, v osmifinále čeká dnes večer obhájce titulu Bulhar Grigor Dimitrov.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy